ANTALYA
Giriş Tarihi : 09-06-2020 15:42   Güncelleme : 09-06-2020 15:42

Finike'de kıyı temizliği

Finike Belediyesi, deniz sezonu öncesi sahillerde ve koylarda temizlik çalışması başlattı.

Finike'de kıyı temizliği

Finike Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sahil şeridinde koylarda temizlik çalışması başlatıldı. Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, sahillerde ve koylarda yapılan temizlik sırasında 50 çuvalı aşkın çöp toplandığını, çevreyi bilinçsizce kullanmanın üzüntü verici olduğunu belirterek, "Finike hepimizin, lütfen bilinçsizce kirletmeyelim" dedi.

Belediye olarak temizlik hizmeti vermenin asli görevlerinden olduğuna dikkat çeken Başkan Geyikçi, "Ancak burada durum farklıdır. Sahillerimiz ve koylarımız bilinçsizce kirletilmiştir. Ambalaj atıkları, cam- metal ve pet şişeler sahillerimize, koylarımıza ve yol kenarına atılmış durumda. Bunu kabul edemeyiz. Halkımızın sahillerimize ve koylarımıza sahip çıkmaya davet ediyorum. İlçemizin en büyük hazinesi konumundaki kıyı şeridimizi kirletmeyelim. Kirletenleri kibarca uyararak, bilinçlendirmeye çalışalım" diye konuştu.

5 Haziran'ın Dünya Çevre Günü olduğunu hatırlatan Başkan Geyikçi, "Dünyanın birçok noktasında bilinçsiz uygulamalar nedeniyle doğanın ne hale geldiği ortada. Çevre sorunları nedeniyle birçok coğrafyanın yaşanmaz hale geldiği ortada. Doğaya ve çevreye karşı bilinçsizce uygulamalar nedeniyle iklim değişiklikleri yaşandı. Finike olarak iklim değişikliğinden biz de etkileniyoruz. Ülkemizin en güzel coğrafyasında yaşıyoruz. Denizimiz, ormanlarla kaplı dağlarımız, verimli topraklarımız var. Lütfen bilinçsiz davranışlarla cennet memleketimizi yok etmeyelim" dedi.

(DHA)