GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-06-2021 16:16   Güncelleme : 23-06-2021 16:16

Finike Çevre Yolu projesinde geri adım

CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit Arı, 25 bin portakal ağacı, bin dönüm tarım alanı ve şehrin kimliğini bozacak Finike Çevre Yolu projesinde geri adımın atıldığını söyledi. Arı, “Finike halkımızla birlikte sürdüğümüz haklı mücadele olumlu sonuç verdi. Bu Finike halkının başarısıdır, zaferidir. Finike’mize hayırlı olsun” dedi.

Finike Çevre Yolu projesinde geri adım

Şüheda PARTAL

CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit Arı, Finike Çevre Yolu projesi ile ilgili açıklamada bulundu. Finike halkıyla birlikte sürdürdükleri haklı mücadelinin olumlu sonuç verdiğini bildiren Arı, “25 bin portakal ağacı, bin dönüm tarım alanı ve şehrin kimliğini bozacak çevre yolu projesinden geri adım atıldı. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Finike Belediye Başkanlığına gönderilen 21.06.2021 tarihli yazıyla ‘Finike-Demre-Kaş Çevre Yolu’ projesinin Finike ilçesi sınırları içindeki bölümünün yöre halkının tepki ve talepleri üzerine bölünmüş yol projesi kapsamı dışına çıkarıldığı, daha önce belirlenen güzergahın Finike ilçesi sınırlarında kalan kesiminde herhangi bir proje çalışması yapılmayacağı, mevcut yolun olduğu haliyle kalacağı, ayrıca bu kesimin devam eden Finike-Demre-Kaş Yolu ÇED sürecinin de dışında tutulacağı tebliğ edilmiştir” dedi.

Daha önce Ulaştırma Bakanlığı’na soru sönergesi verdiklerini hatırlatan Arı, “Finike’deki açıklamalarımız ve eylemlerimizle gündeme taşıdığımız söz konusu çevre yolu projesinin, bin dönümlük tarım alanıyla beraber 25 bin portakal ağacının yok olmasına neden olacağını, şehrin kimliğini bozacağını belirtmiş, üretim alanlarını yok etmeyelim, narenciye bahçelerine kıymayalım, Finike'ye kıymayalım diyerek bu projeyi lütfen yeniden gözden geçirin, Finike'ye bu zararı vermekten vazgeçin demiştik. Finike halkıyla birlikte vermiş olduğumuz mücadele olumlu sonuçlanmıştır. Haklı mücadelemize CHP örgütümüz, Finike Belediye Başkanımız ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte katkı koyduk. Bu Finike halkının başarısıdır, zaferidir. Finike’mize hayırlı olsun” diye konuştu.