EĞİTİM
Giriş Tarihi : 15-10-2020 15:07   Güncelleme : 15-10-2020 15:07

Final’de yüz yüze eğitim başladı

Özel Kemer Final Okulları’nda yeni eğitim öğretim yılı kapsamında birinci sınıf öğrencilerinin ardından İlkokul 2’nci, 3’üncü, 4’uncü ve Ortaokul 8’nci sınıf öğrencileri de yüz yüze eğitime başladı. Covid-19 kapsamında alınan tüm tedbirlerin eksiksiz olarak yerine getirdiklerini belirten Kemer Final Okulları Genel Müdürü İsmail Azgıt, “Final Okulları olarak pandemi sürecinde eğitim öğretimin online ve yüz yüze olarak yapılmasında öğrencilerimiz, velilerimiz, okul yönetimi ve öğretmen kadromuz ile başarı bir süreç geçirdik” dedi.

Final’de yüz yüze eğitim başladı

Şüheda PARTAL

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yüz yüze eğitime geçişe izin verilmesinin ardından Özel Kemer Final İlkokul 1’nci, 2’nci, 3’üncü, 4’uncü ve Ortaokul 8’nci sınıf öğrencileri okullarına, öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuştu. 13 Mart 2020 tarihinde yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından derslerine uzaktan eğitim yoluyla devam eden öğrencilerin sevinçleri ve heyecanları yüzlerinden okundu.

2020-2021 Eğitim Öğretim sezonuna büyük bir heyecanla başlayan Özel Kemer Final Okulları olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatları ile yüz yüze eğitime başlamış olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Kemer Final Okulları Genel Müdürü İsmail Azgıt, “Okul temizlik planı Sağlık Bakanlığının ilgili rehberi esas alınarak, kurum içindeki alanların hangi ürün ve hangi materyaller kullanılarak ne sıklıkla temizleneceği belirlendiğini ifade etmiştir. Gün içinde çok sayıda temas gerçekleşen yüzey ve alanlar saptanmış olup, temizlik planında yetkili kişilerin kontrolü altında temizlik sıklığı belirlenmiştir. Temizlik planının uygulanması idari işler sorumlusu tarafından her gün kontrol edilmektedir. Bu husus ile ilgili velilerimizden güzel geri dönüşler aldık. Kemer Final Okulları olarak pandemi sürecinde eğitim öğretimin online ve yüz yüze olarak yapılmasında okul yönetimi ve öğretmen kadromuz ile başarı bir süreç geçirdik. 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının tüm okullarımıza hayırlı olmasını, sağlıklı bir yıl geçirmeyi temenni ederiz” dedi.