EĞİTİM
Giriş Tarihi : 03-09-2020 17:19   Güncelleme : 03-09-2020 17:19

Final Okulları yeni döneme hazır

Kemer’de kurulduğu günden bugüne kalitesinden ödün vermeyen Özel Kemer Final Eğitim Kurumları, 2020-2021 Eğitim-Öğretim dönemi için hazırlıklarını tamamladı. İlçede 2020 LGS sonuçlarında ilk 11 derecenin 5’ini Final Ortaokulu öğrencileri elde ederken, Kemer Final Özel Öğretim Kursu ve Final Akademi Anadolu Lisesi’nden 106 öğrenci çeşitli üniversitelere yerleşmeye hak kazandı.

Final Okulları yeni döneme hazır

Şüheda PARTAL

Kemer’de İlkokuldan Liseye kadar kurulduğu günden bugüne kalitesinden ödün vermeyen Özel Kemer Final Eğitim Kurumları, 2020-2021 Eğitim-Öğretim dönemi için hazırlıklarını tamamladı. İlçede 2020 LGS sonuçlarında ilk 11 derecenin 5’ini Final Ortaokulu öğrencileri elde ederken, Kemer Final Özel Öğretim Kursu ve Final Akademi Anadolu Lisesi’nden 106 öğrenci çeşitli üniversitelere yerleşmeye hak kazandı. İlçede kurulduğu günden bugüne başarılarıyla adından çokça söz ettiren Kemer Final Okulları'nın yeni eğitim öğretim yılında da bu başarılarla adından söz ettirmeye devam edeceğini belirtti. Kurumun başarısını, işini severek yapan, sorumluluğunu bilen ve akademik olarak çok donanımlı kişilerden oluşan bir kadroyla çalışmalarına borçlu olduklarını söyleyen Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü İsmail Azgıt, akademik yeterliliğe sahip, öğretmenlik formasyonu iyi ve insani değerlere önem veren eğitim kadrosu ile sadece dönemsel değil sürdürülebilir başarı için çalıştıklarını ifade etti.

YAMAN: HAZIRLIKLARIMIZI TAMAMLADIK

Kemer Final Ortaokulu Müdürü İlker Yaman ise, öğrencilerinin yaklaşık yüzde25’ini nitelikli okullara yerleştirdiklerini söyledi. Ortaokul olarak oldukça önemli bir başarı elde ettiklerini ifade eden Yaman, “Kemer’de ilk 11 derecenin 5’ini öğrencilerimiz elde etmişlerdir. 2020 LGS sonuçlarına göre öğrencilerimizden biri Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi’neolmak üzere, Göynük Fen Lisesi’ne 5, Antalya Anadolu Lisesi’ne 1, Adem Tolunay Anadolu Lisesi’ne 1, Ünal Aysal Anadolu Lisesi’ne 20, Kemer Anadolu Lisesi’ne 3, Kemer Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne 2 ve Kemer Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’ne 1 öğrencimiz yerleştirdik” dedi.

“Pandemi döneminde bile öğretmenlerimizin üstün gayreti ile son derece disiplinli ve özenli bir online eğitim programı uygulanmış, çocuklar sınava mümkün olan en iyi şekilde hazırlanmışlardır” diyen Yaman, “2020-2021 Eğitim-Öğretim dönemi için ise hazırlıklarımızı tamamladık. Gerek sınıflarımız gerek ortak alanlarımız ve okulumuzun açık ve kapalı alanlarının tamamı, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına göre yeniden düzenlenmiştir. Amaç çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde eğitim öğretimlerini sürdürebilmeleridir” şeklinde konuştu.

‘ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM-ÖĞRETİM’

Özel Kemer Final Eğitim Kurumları kurucusu Taylan Şahin de yeni döneme hazır olduklarını belirterek, “Kemer Final Özel Öğretim Kursu ve Kemer Final Akademi Anadolu Lisesi olarak 2019-2020 eğitim-öğretim yılında; 1 öğrencimiz ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği, 8 öğrencimiz Tıp/Diş Hekimliği Fakültesi, 4 öğrencimiz Hukuk Fakültesi, 10 öğrencimiz Fizik Tedavi Rehabilitasyon/Diyetisyenlik/Hemşirelik, 22 öğrencimiz Mimarlık/Mühendislik Fakültesi, 7 öğrencimiz Eğitim/Fen Edebiyat Fakültesi ve 54 öğrencimiz de İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’ne yerleşmeye hak kazanmıştır” dedi.

Kemer Final Akademi Anadolu Lisesi Müdürü Bilal Tosun da önceliklerinin eğitim-öğretim olan bir işletme anlayışı olduğunu belirterek, “Öğrencilerimizin Kemer Final Akademi Anadolu Lisesi’ni tercih ediyorlar çünkü, okulumuzda; Okul + Kurs + Etüt bir aradadır, alanlarında tecrübeli ve bilgili öğretmenler ile ders işlerler, yüz yüz eğitimin yanında pandemi döneminde son derece önem kazanan online (canlı) dersler ve Final Eğitim kurumlarının bir ayrıcalığı olan Kanal 23 dersleri ile gençlerimizi sınavlara en iyi şekilde hazırlarız, hijyen önlemleri oldukça sıkı şekilde alınır ve takip edilir, butik okulun, butik kursun tüm olanakları kullanılır, periyodik ders sistemi kullanılır ve Konu geçme sınavları gençlerimizin işlenen konuları öğrenmeden geçmelerini engeller. Okulumuzda önceliği eğitim-öğretim olan bir işletme anlayışı hakimdir” diye konuştu.