GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-10-2021 16:49   Güncelleme : 01-10-2021 16:49

Fidanlara can suyu!

Mart ayında Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla down sendromlu çocukların Göynük Mahallesi’nde diktiği fidanlara can suyu verildi. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve down sendromlu çocuklar ile ailelerinin katıldığı etkinlikte Kemer Engelliler Derneği (KEMED) Onursal Başkanı Feyzullah Büke, geçtiğimiz ağustos ayında hayatını kaybeden down sendromlu oğlu Alper Büke ile birlikte diktiği fidanı sularken duygu dolu anlar yaşandı.

Fidanlara can suyu!

Şüheda PARTAL

Mart ayında Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla down sendromlu çocukların Göynük Mahallesi’nde diktiği fidanlara can suyu verildi. Etkinliğe, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Engelliler Derneği (KEMED) Başkanı Nur Batıbay Yanmış, KEMED Onursal Başkanı Feyzullah Buke ve eşi, down sendromlu çocuklar ve aileleri katıldı.

Etkinlikte down sendromlu çocuklar diktikleri fidanlara su verirken, duygu dolu anlar da yaşandı. KEMED Onursal Başkanı Feyzullah Büke, geçtiğimiz ağustos ayında hayatını kaybeden down sendromlu oğlu Alper Büke ile birlikte diktiği fidanı sularken göz yaşlarını tutamadı.

Etkinlik sonrası Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, down sendromlu çocuklar ve ailelerini NG Phaselis Bay Otel’de ağırladı.