ANTALYA
Giriş Tarihi : 12-11-2019 09:19

Fidanlar, “geleceğe nefes” için dikildi

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan daha yeşil bir Türkiye için ‘Geleceğe Nefes' kampanyası kapsamında, 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen fidan dikim etkinliği Kemer’de Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlendi. Etkinlikte okul bahçesine 60 defne, 60 da keçiboynuzu fidanı diken öğrencilere, ağaçların ve gelecek nesillere bırakılacak kutsal mirasın önemi anlatıldı.

Fidanlar, “geleceğe nefes” için dikildi

Şüheda DAYANTÜRK

Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan “Geleceğe Nefes” seferberliği çerçevesinde dün saat 11.11’de 11 milyon fidan, Türkiye’nin 2023 noktasında toprakla buluşturuldu. Gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı olarak “Geleceğe nefes” temalı gerçekleşen fidan dikimi etkinliği, Kemer’de de Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlendi.

Etkinliğe, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, İlçe Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Kaya, İlçe Müftüsü Recep Balaban, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte, Kaymakam Dayanç ve Başkan Topaloğlu ile kurum amirleri öğrencilerle fidan dikti. Okul bahçesinde 60 defne, 60 da keçiboynuzu fidanı diken öğrencilere, ağaçların ve gelecek nesillere bırakılacak kutsal mirasın önemi anlatıldı.

Etkinlikte konuşan Kaymakam Dayanç, ağacın öneminin herkes tarafından bilindiğine dikkat çekerek, “Ağaçlandırma işini tabana yaymak gerekiyor. Çocuklarımıza ağaçların önemini daha iyi anlatmamız lazım. İnşallah bu fidan dikimi bir farkındalık oluşturur. Hep birlikte ağaç sevgisini çocuklarımıza aşılayacağız” diye konuştu.

Belediye Başkanı Topaloğlu ise etkinliğin, gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakabilmek açısından çok önemli olduğunu söyledi. Yeşili sevmek ve korumak gerektiğinin altını çizen Başkan Topaloğlu, “Geleceğin anahtarı öğrencilere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için çalışmamız lazım. “Geleceğe nefes” temalı bu etkinlik, inşallah farkındalık oluşturur ve ağaç sevgisi konusunda herkesin bilinçli olmasını sağlar” dedi.