SİYASET
Giriş Tarihi : 26-06-2024 14:16

Fidan, DSP İl Başkanı oldu

Kemer’de uzun yıllar Demokratik Sol Parti (DSP) İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Ferhan Fidan, DSP Antalya İl Başkanı oldu. Atama kararı sonrası gazetemizi ziyaret eden İl Başkanı Ferhan Fidan, partisinin ve Bülent Ecevit’in ilkeleri doğrultusunda Kemer’de yürüttüğü görevini bundan sonrada İl Başkanı olarak layıkıyla sürdürmeye devam edeceğini söyledi.

Fidan, DSP İl Başkanı oldu

Şüheda PARTAL

Kemer’de 16 yıl boyunca DSP İlçe Başkanlığı görevini yürüten ve 2019 yerel seçimlerinde yine DSP’den Kemer Belediye Meclis Üyesi olarak bir dönem meclis üyeliği yapan Ferhan Fidan, DSP Genel Merkezi tarafından Antalya İl Başkanlığına atandı.

Kurban Bayramı öncesi Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Aydemir imzalı atama kararında “Yeni atanan İl Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimize görevinde başarılar dileriz” denildi.

Ferhan Fidan başkanlığındaki il yönetim kurulu ise, Alper Duran, Hüseyin Gazi Yeşilyurt, Retana Özhan, İsa Toprak, Levent Kullukçu, Yalçın Özhan, Hakan Şaklar, Derya Memioğlu, Ömer Duran, Veyis Dinç, Mehmet Yurtsever, Atilla Taşan, Turgut Uysal, Cezmi Güneşler, Mehmet Nezir Aksu, Rüstem Özksüztepe, Hasan Dikel, İmdat Saltık ve Mustafa Çeçen’den oluştu.

Atama kararı sonrası gazetemizi ziyaret eden İl Başkanı Ferhan Fidan, genel merkezin bazı illerde yeniden yapılandırmaya gitmesinden dolayı Antalya’da da İl Başkanlığı görevinin kendisine verildiğini belirterek, 16 yıl boyunca Kemer’de İlçe Başkanı olarak partisinin ve Bülent Ecevit’in ilkeleri doğrultusunda yürüttüğü görevini bundan sonrada İl Başkanı olarak layıkıyla sürdürmeye devam edeceğini söyledi. 2019 yerel seçimlerine Kemer’de DSP’nin birinci parti olduğunu hatırlatan Fidan, görevi boyunca da Antalya ve 19 ilçede partisini daha yükseklere taşımak için çalışmalarını sürdüreceğini ifade etti.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ahmet Duran Yenigün de ziyaretten dolayı Fidan’a teşekkür ederek, yeni görevinin hayırlı olmasını diledi.

AdminAdmin