EĞİTİM
Giriş Tarihi : 15-01-2023 19:45

Fen Bilimleri Atölyesi’nden hediyelikler

Antalya Bilim Merkezi’nin Fen Bilimleri Atölyesini tercih eden öğrenciler, ebeveynlerine özel parfüm, kolonya, kokulu mumlar üretiyor.

Fen Bilimleri Atölyesi’nden hediyelikler

Antalya Bilim Merkezi’nin fen bilimleri atölyesini gelen öğrenciler, ebeveynlerine ya da arkadaşlarına özel parfüm, kolonya, kokulu mumlar, dezenfektan ya da sabun üretip hediye ediyor. Dokuma Park bünyesindeki merkezdeki 7 atölyeden biri olan Fen Bilimleri Atölyesi’ni tercih eden çocuklar, kimyasal maddeleri birbiriyle etkileşime sokarak yeni madde oluşturmayı kozmetik ürünlerle öğreniyor.

ANNELERE YASEMİN BABALARA OKYANUS

Annelerine hediye edecekleri parfüme yasemin veya portakal çiçeği, babalarına ise okyanus esansı kullanan çocuklar, kimyasal maddelerin nasıl bozulmayacağını, esansın kalması için kimyasal esans koruyucu maddeyi deneyerek öğreniyorlar. Çocukların en fazla kokulu mum yapmak istediklerini belirten Fen Bilimleri Eğitmeni Selenay Oktan, istiridye, çam ağacı, meyveler gibi desenlerdeki mumlara isimler yazarak özelleştirebildiklerini söyledi.

YARATICI ÜRÜNLER

Teorik bilgileri öğrenirken el becerilerini geliştiren öğrencilerin evlerine dönerken ellerinde elle tutulur ve hediye edilebilir bir ürün olduğunu belirten Oktan, kendilerine ait yaratıcı ürünler ortaya çıkardıklarını söyledi. Üretimlerini günlük hayatta kullanabilir ya da odalarında sergileyebildiklerini anlatan Oktan, “Her hafta değişen bu atölyede aslında fiziksel ve kimyasal olayları birbirinden ayırmış oluyorlar” dedi. (Haber Merkezi)

AdminAdmin