GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-01-2021 09:33   Güncelleme : 29-01-2021 09:34

FELÇ ETTİ!

Kemer’de etkili olan şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle çok sayıda ev ve işyeri ile seralar sular altında kaldı. Yağıştan en çok etkilenen Çamyuva Mahallesi Alacasu mevkiinde yağış nedeniyle yollar kapanırken bazı araçlar yolda kaldı. Kemer Belediyesi şiddetli yağış ve fırtınadan etkilenen vatandaşlara yardım elini uzatırken, hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

FELÇ ETTİ!

Ahmet Duran YENİGÜN- Şüheda PARTAL

Kemer’de önceki gün etkili olan şiddetli yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle çok sayıda ev ve işyeri ile sera ve bahçeler sular altında kaldı. Yağıştan en çok etkilenen Çamyuva Mahallesi Alacasu mevkiinde yağış nedeniyle yollar kapanırken bazı araçlar yolda kaldı. Araçlar çekici yardımıyla kurtarıldı. Karayolları ekiplerinin çalışması sonrası yol tekrar trafiğe açıldı.

Su baskınlarının yaşandığı bölgeye Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Antalya Büyükşehir Belediye İtfaiyesi ve jandarma ekipleri intikal etti. Ekipler, evlerde ve yollarda biriken suları motopomplar yardımıyla tahliye etti. Kemer Kaymakamı Yücel Gemici ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da bölgeye giderek incelemelerde bulundu ve vatandaşlardan bilgi aldı.

KEMER BELEDİYESİ'NDEN YARDIM ELİ

Kemer Belediyesi şiddetli yağış ve fırtınadan etkilenen vatandaşlara yardım elini uzattı. Fen işleri, zabıta ile park ve bahçeler müdürlük ekipleri, şiddetli sağanak ve fırtınada vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için çalışırken, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, başkan yardımcıları Emin Gül ve Baki Yalın, Çamyuva Mahallesi Sarıören ve Hayıtlıgöl mevkileri ile Sazlık bölgesinde sağanaktan etkilenen vatandaşların yanlarında olduklarını belirtti.

Belediye ekipleri, bölgede etkili olan sağanak ve fırtına sonrası kapanan yolları hızla açıp, devrilen ağaçları ve dallarını en hızlı şekilde temizledi. Vatandaşlarla birebir görüşerek Kemer Belediyesi olarak yanlarında olduklarını belirten Başkan Topaloğlu, sahada belediye ekipleri ile birlikte çalışarak sürekli bilgiler aldı.

Topaloğlu, "Ekiplerimiz vatandaşlarımızın olumsuz yönde etkilenmemesi için var güçleri çalışıyor. Bu bir afet. Zaman zaman yaşanılan olumsuzlukların önüne geçmek ve daha önceki yağışlarda evlerini su basan vatandaşların tekrar mağdur olmamaları için yağmur suyu gider borusu döşeme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Arslanbucak mahallemizde bazı evler bodrum katta yer aldığı için buraları su basıyordu. Buralarda yoğun bir yağmur suyu gider borusu döşemiştik. Bu gider borularının döşenmesi sonrası bu bölgeler yağışı daha hafif atlattı. Bu arada Çamyuva mahallemizde Sarıören ve Hayıtlıgöl mevkisi ile Sazlık bölgesinde şiddetli yağış nedeniyle bazı evleri su bastı. Ekiplerimiz buralarda anında müdahalede bulundu. Gereken çalışmaları yapmaya devam ediyoruz. Su basan yerlerde ekiplerimiz suyu tahliye etti" dedi.

‘HALKIMIZIN YANINDAYIZ’

Topaloğlu, vatandaşların mağduriyetlerini gidermek için çalışma başlattıklarını ifade ederek, "Şu anda Çamyuva mahallemizdeki Sarıören, Hayıtlıgöl mevkisi ve Sazlık bölgesinde yaklaşık 24 ev sağanaktan etkilendi. Bunlardan 6-7 tanesinde ciddi zarar var. Belediye ekiplerimiz şuanda sahada hasar tespit çalışması yapıyor. Ekiplerimiz zarar gören evlerdeki battaniye, yorgan gibi bazı eşyaları dışarı çıkarıyor. En kısa sürede hasar tespit çalışmalarımızı tamamlayacağız" diye konuştu.

Topaloğlu, sosyal medya hesabından kendi özel numarasını da vererek vatandaşın her zaman kendisini arayabileceğini sözlerine ekledi.