ANTALYA
Giriş Tarihi : 23-03-2021 12:19   Güncelleme : 23-03-2021 12:19

Fatma Nur'a Kaymakam Yiğit'ten ödül

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ülke genelinde düzenlenen 'İstiklal Şairimize İstikbalden Mektup Yarışması'nda 13-17 yaş kategorisinde Türkiye 7'ncisi olan lise öğrencisi Fatma Nur Sezgen, Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit tarafından ödüllendirildi.

Fatma Nur'a Kaymakam Yiğit'ten ödül

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'İstiklal Şairimize İstikbalden Mektup Yarışması'nda Türkiye 7'ncisi olan ve mansiyon kazanan Fatih Anadolu Lisesi 11/F sınıfı öğrencisi Fatma Nur Sezgen, Kaymakam Mustafa Yiğit tarafından ödüllendirildi.

Fatma Nur Sezgen'i İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz, Okul Müdürü Yunus Yılmaz, edebiyat öğretmeni Gülseren Petek ve Fatma Nur'un ailesi Aydanur ve Osman Sezgen çiftiyle beraber makamında kabul eden Kaymakam Yiğit, Fatma Nur'u gösterdiği başarıdan dolayı altınla ödüllendirdi.

Fatma Nur'un gösterdiği başarı ile diğer öğrencilere güzel bir örnek teşkil ettiğini ifade eden Kaymakam Yiğit, "Sözler Mehmet Akif'i anlatmaya yetmez, Kurtuluş Savaşı'nın lideri, önderi nasıl Mustafa Kemal Atatürk ise manevi önderi de Mehmet Akif Ersoy'dur. Köy köy, şehir şehir Anadolu'yu dolaşmış ve insanları uyanışa, dirilişe sevk etmiştir. Çanakkale, Kurtuluş Savaşı'nı dizelere dökmüş şair o zamanları bize yaşatan insanlardan bir tanesi. Bu anlamda ona müteşekkiriz. Bizim neslimizin çocuklarının onu yad etmesi yeniden yaşatması bizim için önemliydi. Fatma Nur da bunu başardı, yeniden Mehmet Akif'i bize yaşattı. Ona bir mektup göndererek mecazi anlamda kendi düşüncelerini ifade etmiş oldu. Kendisini tebrik ediyoruz, bundan sonra aynı şekilde devam etmesini diliyoruz. Bizim bu tür manevi ödüllere her zaman ihtiyacımız var. Örnek gençliğe ihtiyacımız var. Bu anlamda hem Fatma Nur'u hem ailesini hem de öğretmen ve idarecilerini tebrik ediyorum" diye konuştu.

'İstiklal Şairimize İstikbalden Mektup Yarışması' için mektup yazarken, Türkiye'nin yetiştirdiği büyük kahramanları düşündüğünü ifade eden Fatma Nur Sezgen de "İstiklal Marşımızın yazılışının 100. yılı olduğu için bütün vatani duygularımı, değerlerimizi düşünerek, milletimizin yetiştirdiği bu büyük kahramanları düşünerek bütün kalbimle bunu yazdım. Sonucunda da böyle güzel bir ödüle sahip oldum. Bunun için bütün değerli jürilerimize, öğretmenlerime ve her konuda beni destekleyen aileme teşekkür ediyorum" diye konuştu.

(DHA)