TURİZM
Giriş Tarihi : 28-06-2020 15:19   Güncelleme : 28-06-2020 15:19

Fame Otelleri sezona hazır!

Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve Dünya Sağlık Örgütü’nün kılavuzluğunda yeni sezon için hazırlıklarını tamamlayan Kemer, Göynük ve Lara’da otelleri bulunan Fame Oteller Grubu, Temmuz ayı itibariyle ‘Yeni Normal Dönemi’ne hazır bir şekilde konuklarını ağırlamaya başlayacak.

Fame Otelleri sezona hazır!

Ahmet Duran YENİGÜN

Dünyayı etkileyen koronavirüs salgını devam ederken, turizm sektöründe pandemi sonrası yeni dönem hazırlıkları hızlandırıldı. Kemer’de milyonlarca turistin ağırlandığı otellerde, havuzdan restorana, odalardan eğlence mekanlarına kadar tüm alanlar koronavirüse yönelik tedbirlerle yeniden düzenlendi. Salgın sonrası yeni dönem için müşterilere hazırlanan otellerden bazılarının da açılış tarihi belirlendi. Yaklaşık 2 bin 500 yatak kapasitesine sahip başta Kemer olmak üzere Göynük ve Lara’da da otelleri bulunan Fame Otelle Grubu, temmuz ayı itibariyle kapılarını yeniden açıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde, Sağlık, Ulaştırma, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıklarının katkıları ve tüm sektör paydaşların iş birliğiyle hazırlanan pandemi süresince uygulanacak Covid-19 ve hijyen uygulamaları ile Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan genelge kapsamın da tüm tedbirleri alarak misafirlerini ağırlamaya hazır olduklarını bildiren Fame Oteller Grubu yönetimi, konaklama ve yeme-içme tesislerini ayrı kriterler çerçevesinde yerel ve uluslararası standartlarda denetlemeye açtıklarını, Güvenli Turizm Sertifikasının gerektirdiği hijyen, sağlık denetimi ve uygunluk değerlendirmesini kendilerine referans olarak aldıklarını belirttiler.

Resepsiyondan odaya, restorandan ortak kullanıma açık bölümler olmak üzere tüm alanlarda güvenlik ve hijyen kuralları, yönetmeliklere uygun olarak yeniden tasarlanan otellerde, otel girişinde ateş ölçümüyle başlayan önlemler, kişiye özel resepsiyon uygulamaları, odaya temassız giriş imkanının da olduğu pek çok alternatifi konaklama boyunca devam edecek.