EĞİTİM
Giriş Tarihi : 07-02-2020 09:07

Etüt merkezinde ilk sınav

Kemer Belediyesi tarafından etüt merkezi haline getirilerek üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin hizmetine açılan Ahmet Erkal Spor Tesisleri’nde ilk sınav heyecanı yaşandı. Ücretsiz üniversite hazırlık kurslarına başvuran 118 öğrenciden 73’ü, deneme sınavına tabi tutuldu. Merkezde kursların önümüzdeki günlerde başlanacağı belirtildi.

Etüt merkezinde ilk sınav

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere ücretsiz hazırlık kursu fırsatı sunuyor. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun talimatıyla Etüt Merkezi’ne dönüştürülen Ahmet Erkal Spor Tesisleri’nde üniversite sınavına hazırlanmak için imkanı olmayan 12. sınıf ve lise mezunu öğrencilere ücretsiz üniversite hazırlık kurslarını başlatıyor.

Bu kapsamda Özel eğitim kursu standartlarına uygun olarak yapılan binada sınıflarda aynı standartlarda hazır hale getirildi. Boya işlemlerinin bitmesinin ardından hizmete açılan binada ücretsiz üniversite hazırlık kurslarına başvuran 118 öğrenciden 73’ü, deneme sınavına tabi tutuldu. Sınava bazı gerekçelerden dolayı katılamayan diğer öğrencilerin de kursa devam edebileceği belirtildi.

Kurslarla ilgili ders programı hazırlanırken, önümüzdeki günlerde kurslara başlanılacağı bildirildi. Haziran ayının son haftasına kadar sürecek ücretsiz üniversite hazırlık kursları, 2020-2021 öğretim yılı için de devam edecek ve kayıtlarına Haziran ayı itibariyle başlanacak olduğu belirtildi. Öte yandan gelecek eğitim ve öğretim yılında 8. sınıf öğrencilerine de sınavlara hazırlık kursu vermek için çalışmalara başlanıldığı bildirildi.