YAŞAM
Giriş Tarihi : 03-08-2020 14:27   Güncelleme : 03-08-2020 14:27

‘Esnafına Sahip Çık’

Antalya Valisi Ersin Yazıcı ve Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, oda başkanları ile birlikte “Esnafına Sahip Çık Antalya” Kampanyası kapsamında esnaf ve sanatkarları ziyaret ederek tüm Antalyalıları Pandemiden olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlardan alışveriş yapmaya davet etti.

‘Esnafına Sahip Çık’

Vali Ersin Yazıcı, Kurban Bayramı öncesi AESOB’un başlattığı “Esnafına Sahip Çık Antalya” kampanyasına destek vermek amacıyla yerel esnafla bir araya geldi. AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve oda başkaları ile esnafı ziyaret eden Vali Yazıcı, Antalyalıları, pandemi döneminden olumsuz etkilenen esnafa sahip çıkmaya davet etti.

‘ESNAFIMIZ YETERLİ SABRI GÖSTERDİ’

AESOB tarafından hayata geçirilen esnafına sahip çık alışverişini yerel esnaftan yap kampanyasına destek verdiğini belirten Vali Yazıcı, “Herkesi özellikle bu pandemi döneminde yerel esnaftan alışveriş yapmaya davet ediyorum. Bizim esnafımız pandemi sürecinde yeterli sabrı gösterdi. Artık para kazanmaları lazım. Kurban Bayramının da hareketliliğiyle Antalyalı hemşerilerimin esnaflarına sahip çıkacaklarını ümit ediyorum. Bende bu kampanyaya küçükte olsa bir katkı da bulunmak için buradayım. Antalyalı hemşerilerimden esnafına sahip çıkmasını rica ediyorum. Alışverişimizi yerel esnaftan yapalım diyorum” dedi.

‘ESNAFIMIZIN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIM’

Esnaf’tan alışveriş yapan ve sorunlarını dinleyen Vali Yazıcı, esnaf ziyaretlerine önem verdiğini ve bayram sonrasında da Antalya esnafını ziyaret ederek her zaman yanlarında olacağını ifade etti. Tüm esnaflara hayırlı işler, bol kazançlar dileyen Vali Yazıcı esnafların bayramını kutladı.

‘ESNAF DOSTU VALİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ’

AESOB Başkanı Adlıhan Dere ise Antalya Valisi Ersin Yazıcı’ya esnaf ve sanatkarlara verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, “Bugün Antalya Valimiz Sayın Ersin Yazıcı ve Oda Başkanlarımız ile birlikte Esnafına Sahip Çık kampanyamız kapsamında esnaf ve sanatkarlarımızı ziyaret ediyoruz, tüm hemşehrilerimize esnafına sahip çık, alışverişini yerel esnaftan yap, mahalle kültürünü koru çağrısı yapıyoruz. Kurban Bayramı öncesinde tüm hemşehrilerimize Pandemi nedeniyle olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlarımızdan alışveriş yapmaya davet ediyoruz. Yine, berber ve kuaför esnaflarımızı ziyaret ederek bayram öncesinde hijyenik tıraş ve kişisel bakım için tüm Antalyalıları berber ve kuaför esnafımıza davet ediyoruz. Esnaf dostu Sayın Valimize, Esnafına Sahip Çık kampanyamıza verdiği desteklerden, esnaf ve sanatkarlarımıza gösterdiği yakın ilgilerinden dolayı bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)