YAŞAM
Giriş Tarihi : 01-11-2019 17:06

‘Engelli vatandaşlarımızı asla göz ardı etmiyoruz’

Kemer’de düzenlenen Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katılan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Engelli vatandaşlarımızı asla göz ardı etmiyoruz. Bu yönde çalışmalarımız var ve her zaman devam edecek. Unutmamak gerekir ki, her insan bir engelli adayıdır” dedi.

‘Engelli vatandaşlarımızı asla göz ardı etmiyoruz’

Şüheda DAYANTÜRK

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katıldı. Kemer’de beş yıldızlı bir otelde yapılan toplantıya, TSD Genel Başkanı Şükrü Boyraz, TSD Genel Sekreteri ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Yılmaz Demirler, TSD Başkan Yardımcısı Gürkan Canol, Okçuluk Avrupa ve Dünya Şampiyonu Burcu Dağ ve 50 şube başkanı katıldı.

Toplantıda genel olarak, engellilerin sorunları, sorunların çözümleri, engelliler ile ilgili mali mevzuatlar ve beyannameler, devletle yapılan yazışmalar, engellilerin yararlanabileceği haklar, engelli hakları, engellilerin Türkiye’de haklarının korunup korunmadığı, çözüm önerileri konuşuldu.

Toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Topaloğlu, Kemer Belediyesi olarak engelli vatandaşlara her zaman önem verdiklerini söyledi. Belediye olarak engelli vatandaşlara her zaman destek olduklarını ifade eden Başkan Topaloğlu, “Engelli vatandaşlarımızı asla göz ardı etmiyoruz. Bu yönde çalışmalarımız var ve her zaman devam edecek. Unutmamak gerekir ki, her insan bir engelli adayıdır. Engelli kardeşlerimizi anlamak ve kendimizi onların yerine koymak gerekir. Biz belediye olarak her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Topaloğlu, toplantı sonrası TSD üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.