GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-03-2021 16:48   Güncelleme : 17-03-2021 16:48

Enduro sevdalıları Kemer'de buluşuyor

Kemer’de bu yıl ilk defa düzenlenecek olan enduro motosiklet buluşmasına Türkiye'nin birçok ilinden yaklaşık 200 kişinin katılması bekleniyor.

Enduro sevdalıları Kemer'de buluşuyor

Kemer'in ismi turizmle birlikte anılsa da son yıllarda bölgede düzenlenen uluslararası yarışlarla da artık bu alanlarda da kendini göstermeye başladı. Özellikle deniz seviyesinden 2365 metrelik Tahtalı Dağı'nın zirvesine kadar süren 3 günlük 'Sea to Sky' isimli enduro motosiklet yarışı için Kemer'e her yıl dünyanın birçok ülkesinden 300'e yakın sporcu geliyor. Dünyaca ünlü sporcuların da katıldığı Sea to Sky enduro motosiklet yarışı ile birlikte Kemer de enduro motosiklet severlerin ve kullanıcılarının uğrak alanı haline geldi.

Spor dalının bu kadar sevilmesi nedeniyle de ilçe de enduro motosiklet eğitim alanı kuran Burak Özdemir ile arkadaşı İsmail Özgül, bu spora gönül verenleri bir araya getirmek için 20 Mart Cumartesi günü buluşma etkinliği düzenledi. Etkinliği sosyal medya üzerinden duyuran ikilinin bu çağrısına İstanbul, İzmir, Ankara, Uşak, Rize, Sakarya ve Antalya gibi birçok ilden 'katılıyoruz' cevabı geldi. Etkinliğe katılımcı sayısının 200 civarında olması bekleniyor.

Enduro motosiklet yarışlarında 6 kez Türkiye şampiyonu olan ve Avrupa 3'üncülüğü bulunan Burak Özdemir, "Yaklaşık 20 yıldır Kemer'i ve ülkemizi ulusal ve uluslararası müsabakalarda temsil edip sayısız başarılar elde ettik. Buralarda kazandığımız arkadaşlıklar ve dostlarımızla, dünyadaki belki de enduroya en verimli, en uygun coğrafya ve iklime sahip olan Kemer'imizde dostlarımızla bir araya gelip bahara 'merhaba' diyeceğimiz 20 Mart tarihinde Türkiye'nin dört bir yanından misafirlerimizle bu bağları kuvvetlendirip, Kemer'in bu işteki yeri ve önemini herkesle paylaşmak istedik. İsmail Özgül arkadaşımla organize ettiğimiz bu buluşmaya tüm sporseverleri tekrardan davet ediyoruz" dedi.

(DHA)