ANTALYA
Giriş Tarihi : 20-09-2022 20:31

‘En kıymetli emanetlerimizsiniz’

Vali Ersin Yazıcı, 1994 yılında Bingöl’de Şehit olan Jandarma Onbaşı Tamer Tolan’ın İbradı’da yaşayan ailesini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Vali Yazıcı; “Şehitlerimiz bizim en kutsal değerlerimizdir. Sizler de bize şehitlerimizin emanetisiniz. Biz her zaman şehit ailelerimizin yanındayız” dedi.

‘En kıymetli emanetlerimizsiniz’

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere İbradı’ya giden Vali Yazıcı, 1994 yılında Bingöl’de Şehit olan Jandarma Onbaşı Tamer Tolan’ın ailesini ziyaret etti. İbradı Kaymakamı İsmail Demirtaş ile İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan’ın eşlik ettiği ziyarette Vali Yazıcı, şehide Allah’tan rahmet ailelisine ve yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.

DEVLETİMİZİN KAPILARI SİZLERE HER ZAMAN AÇIK

Şehidin annesi Türkan Tolan ve babası Zeki Tolan ile sohbet edip hatırlarını soran Vali Yazıcı; “Şehit ailelerimiz bizler için çok kıymetli. Her hangi bir sorun ya da sıkıntınız olduğunuzda iletmeniz yeterli. Devletimizin kapıları sizlere her zaman açık. Milletçe ve Devletçe şehit ailelerimizin ve gazilerimizin her şartta ve daima yanlarındayız. Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Sizlere sabırlar diliyorum. Her türlü sıkıntınızda yanınızdayız.” şeklinde konuştu.

SİZLERİN YANINDA OLMAK EN ÖNEMLİ GÖREVİMİZ

Ülkemizin huzur ve güvenliğinin temini için canlarını feda eden şehitlerin hiçbir zaman unutulmayacağını belirten Vali Yazıcı; “Ülkemizin neresinde olursa olsun şehit ailelerimizi ziyaret etmeye, dertlerini, sıkıntılarını dinlemeye ve onlara her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Çünkü sizler, vatanını, milletini, bayrağını korumak için canlarını seve seve veren, peygamberlikten sonra gelen en yüce mertebelerden birine erişen şehitlerimizin bizlere bıraktığı en değerli emanetlersiniz. Şehitlerimizin emaneti olan ailelerinin yanında olmak bizim en önemli görevimizdir." dedi. (Haber Merkezi)

AdminAdmin