GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 18-09-2022 22:55

En acı bekleyiş

Antalya’da 25 gündür kayıp olan gencin, kanalizasyonda elektrik akımına kapılıp öldüğü ihbarı üzerine polis, AFAD ve itfaiye ekipleri çalışma başlattı. Kanalizasyonda aranan gence henüz rastlanılmazken, gencin annesi çalışmaları gözyaşlarıyla izledi.

En acı bekleyiş

Kepez ilçesi Fatih Mahallesi'nde yaşayan Mehmet - Emine Güç çiftinin 3 çocuğundan 21 yaşındaki Muhammet Fatih Güç, sonra olarak 24 Ağustos’ta evden ayrıldı. Çocuklarından haber alamayan aile, 29 Ağustos’ta kayıp başvurusunda bulundu. Son olarak kayıp gencin arkadaşları, baba Mehmet Güç’e ulaşarak oğlunun kanalizasyonda elektrik akımına kapılıp hayatını kaybettiğini ve cenazenin de kanalizasyon içerisinde olduğunu söyledi. Bunun üzerine aile, Cuma günü akşam Muratpaşa ilçesi Gazi Bulvarı üzerindeki belirtilen adrese geldi. Baba Mehmet Güç, çizmelerini giyip kanalizasyonda yaklaşık yarım saat arama yaptı. Bir sonuca ulaşılamaması üzerine durum 112 Acil Çağrı Merkezine bildirildi. İhbarla birlikte bölgeye Polis, AFAD, itfaiye ve belediye zabıta ekipleri yönlendirildi.

7 SAAT BOYUNCA ARANDI

İlk olarak Muratpaşa ilçesi tarafından başlatılan arama çalışmalarında itfaiye ve AFAD ekipleri kanalizasyon içerisinde çalışma başlattı. Çalışmaları gözyaşlarıyla izleyen anne Emine Güç, yakınları tarafından sakinleştirdi. Ekipler, cenazenin farklı noktalarda olabileceği bilgisi üzerine Kepez ilçesi Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali içerisinde kanalizasyon noktalarında çalışma başlattı. Gece 01.30’a kadar süren arama çalışması yaklaşık 7 saat sürdü ancak genç Muhammet’e rastlanılmadı.

“YAŞARKEN CANIMI ÇOK YAKTI, ÖLÜSÜ CİĞERİMİ YAKTI”

Şu ana kadar umudunu kaybetmediğini ancak çocuklarının öldüğü yönünde düşüncelerinin olduğunu ifade eden anne Emine Güç, “Dün gece 1,5’a kadar aradılar. Oğlum madde kullanırdı ama çok cana yakındı. Herkese inanan birisiydi. ‘Ailesi niye takip etmedi’ diyorlar. Ben sürekli arkasındaydım oğlumun. Uyuşturucu maddeden onu kurtarmak için hastanelere yatırdık, çip taktırdık, uğraştık oğlum için. Böyle bir yere nasıl girdi, niye girdi bilmiyorum. Ben oradaki cenazenin o olduğunu düşünüyorum. Allah’tan ümidimi kesmedim. Allah hayırlısı neyse onu nasip etsin istedim. Tüm annelere sabır diliyorum. Ben çok çektim. Öldüğünü biliyorum. Yaşıyorken çok canımı yaktı, şimdi ciğerimi yaktı” dedi. Güç, uyuşturucu madde konusunda daha fazla önlem alınması için yetkililerden yardım talep etti.

GÖZYAŞLARIYLA TAKİP ETTİ

Çocuklarının hayatlarından endişe eden Güç ailesi, önceki gün sabah saatlerde çalışmaların başladığı ilk noktaya geldi. Gece ara verilen çalışmalar, saat 11.30 sıralarında tekrar başladı. Polis, AFAD ve İtfaiye ekiplerinin yer aldığı çalışmalarda, yaklaşık 2 kilometrelik koridor taransa da gence ait bir ize rastlanılmadı.

Çalışmaları, gözü yaşlı anne ve baba da takip etti. (İHA)

AdminAdmin