GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 22-12-2021 20:06   Güncelleme : 22-12-2021 20:06

Emniyetten ‘kırmızı ışık’ denetimi

Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, ilçe genelinde bulunan ışıklı kavşaklarda sivil görevliler eşliğinde kırmızı ışık denetimi gerçekleştirdi. Trafik görevlilerinin ve kamera sistemlerinin bulunmadığı kavşaklarda kırmızı ışık ihlallerinin artması üzerine yapılan denetimlerde ekipler, kural ihlali yapan sürücülere cezai işlem uyguladı.

Emniyetten ‘kırmızı ışık’ denetimi

Şüheda PARTAL

Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, ilçe genelinde denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Ekipler, ilçe genelinde bulunan ışıklı kavşaklarda sivil görevliler eşliğinde kırmızı ışık denetimi gerçekleştirdi. Trafik görevlilerinin ve kamera sistemlerinin bulunmadığı kavşaklarda kırmızı ışık ihlallerinin artması üzerine yapılan denetimlerde ekipler, kural ihlali yapan sürücülere cezai işlem uyguladı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Yaygın trafik denetimleri yoluyla ihlalleri azaltmanın tüm dünyada trafik güvenliği için temel ilke olarak kabul edildiği göz önüne alındığında; sürücülerin, trafikte dikkatsiz ve tedbirsiz araç kullanmaları, tehlike ve uyarı işaretlerine duyarsız kalmaları, şerit izleme, takip mesafesi ve kavşak kurallarına uymamaları nedeniyle kazalara karıştıkları, trafik görevlilerinin ve Kamera sistemlerinin bulunmadığı kavşaklarda kırmızı ışık ihlallerinin daha çok yaptıkları gözlemlenmiştir. Anılan konu ile ilgili olarak; Trafik Denetleme Büro Amirliği ekiplerimizce ilçemiz genelinde bulunan ışıklı kavşaklarda sivil görevliler eşliğinde ihbarlı kırmızı ışık denetimi yapılmış, yapılan denetimlerde kural ihlali yapan sürücülere gerekli trafik cezaları tatbik edilmiştir. Denetimlerimiz arttırılarak devam etmektedir” denildi.