YAŞAM
Giriş Tarihi : 02-12-2021 19:37   Güncelleme : 02-12-2021 19:37

Emniyetten ‘En iyi narkotik polisi anne’ semineri

Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, “En iyi narkotik polisi anne” semineri düzenledi. Madde bağımlılığı ile mücadelede farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen seminerde, uyuşturucunun zararları, uyuşturucu madde kullananlarla iletişim kurma teknikleri, uyuşturucu madde çeşitleri ve bunlardan uzak durmanın yolları, madde bağımlısı olan çocukların ailelerine düşen görevler, tedavi yöntemleri gibi konular ile ilgili bilgiler verildi.

Emniyetten ‘En iyi narkotik polisi anne’ semineri

Şüheda PARTAL

Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ile Kumluca İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği iş birliğince “En iyi narkotik polisi anne” semineri düzenledi. Belediye Kültür Salonunda düzenlenen seminere, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkan Vekili Emin Gül, Kemer Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, emniyet personeli ve vatandaşlar katıldı.

Madde bağımlılığı ile mücadelede farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen seminerde, uyuşturucunun zararları, uyuşturucu madde kullananlarla iletişim kurma teknikleri, uyuşturucu madde çeşitleri ve bunlardan uzak durmanın yolları, madde bağımlısı olan çocukların ailelerine düşen görevler, tedavi yöntemleri gibi konular ile ilgili bilgiler verildi.

Projenin temel amacının; uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı, bağımlılık sorununda çözüm yolları ve önerileri gibi konularda, anne ve anne adaylarının bilinçlendirilmesi ve farkındalıklarının artırılması olduğu vurgulanan sunumda, uyuşturucu kullanımının erken tespiti ve bağımlılık sarmalına yakalanmadan annelerin yardımıyla müdahale edilmesinin hedeflendiği belirtildi.

Katılımlarından dolayı annelere teşekkür eden Kemer İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, uyuşturucu ile mücadelede de annelere ve ailelere büyük görevler düştüğünü belirterek, “Kış dönemlerinde Kemer’in nüfusu 46 bin civarında ama yaz dönemlerinde ise milyonlara çıkıyor. Onun için bizlere ve siz değerli ailelere uyuşturucu ile mücadele konusunda büyük görevler düşmektedir” dedi

Seminerin sonunda narkotik ekipleri, katılımcıların sorularını yanıtladı.