GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 26-11-2020 13:11   Güncelleme : 26-11-2020 13:11

Emniyette 'Kış Mevsimi Trafik Tedbirleri' toplantısı

Vali Ersin Yazıcı, 'Kış Mevsimi Trafik Tedbirleri' konulu toplantıya katıldı. Toplantıda, kış mevsiminde oluşan olumsuz hava koşulları nedeniyle meydana gelebilecek trafik kazalarını önlemek ve trafik güvenliğine yönelik diğer olumsuzluklar da dikkate alınarak, vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla alınacak tedbirler görüşüldü.

Emniyette 'Kış Mevsimi Trafik Tedbirleri' toplantısı

İl Emniyet Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Ersin Yazıcı'nın yanı sıra, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı Albay Sezai Özkurt, İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür ve ilgili kurum yetkilileri katıldı. Kış mevsimiyle ilgili alınması gereken önlemlerin katılımcılara anlatıldığı toplantıda; yerleşim yerlerinde alınacak trafik tedbirleri, yerleşim yeri dışında alınacak trafik tedbirleri, denetimde görevli personel ve ekip araçları konuşularak, değerlendirildi.
Kış mevsiminin olumsuz yöndeki etkilerinin azaltılması ve aksamaya meydan vermemek için en büyük görevin kurumlara düştüğünü belirten Vali Yazıcı, “Bu dönemde alınacak tedbirlerle alakalı ilgili kurum ve kuruluşlarımızla yapılan hazırlıkları gözden geçirmek ve koordinasyon hakkında fikir alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldik. Yoğun kış döneminde bizim için en önemli unsurlardan birisi trafik güvenliğinin sağlanması" ifadelerini kullandı.
HIZLI KOORDİNE OLMALIYIZ
2020 - 2021 yılı kış mevsiminin çetin geçmesi ihtimali göz önünde bulundurularak yağmur, kar yağışı, tipi, buzlanma ve sis hallerinde trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik alınması gereken tedbirler ve karla mücadelede kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonun sağlanması konuları masaya yatırıldı. Hava koşullarından dolayı olumsuzluklar meydana geldiğinde hiçbir kurumun sorumluluktan kaçmaması gerektiğini belirten Vali Yazıcı, “Antalya'da kışın hava koşulları önemsediğimiz bir konu. Dünya şehri Antalya'mızda 2020 yılında saatlerce bir yolun kapalı kalmasını hiç kimseye açıklayamayız. Bu sebeple elimizdeki imkânları iyi kullanarak vatandaşlarımızı mağdur etmemeliyiz. İyi ve hızlı koordine olarak sorunları çözmeliyiz" şeklinde konuştu.
HEPİMİZ MİLLET İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Antalya'nın özellikle iç kesimlerindeki ilçelerinde kış mevsiminde olumsuz hava şartlarından dolayı aksamalar olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, “Noktalarımız belli. Ekipmanlarımızla iyi koordine olup olumsuz şartlarda hızla harekete geçerek yollarımızı açmalıyız. Kış mevsiminden dolayı bir olumsuzluk gerçekleştiğinde birimlerimiz sorumluluktan kaçmamalı. Biz devlet olarak yapmamız gereken işi hızlıca yerine getirmeliyiz. Hepimiz millet için çalışıyoruz. Asli görevimiz bu ilde yaşayan vatandaşlarımıza hizmet sunmak" dedi.
Konuşmasının sonunda pandemi dönemine değinen Vali Yazıcı, “Koronavirüs halen aramızda. Tedbirleri mutlak suretle uygulamaya devam edelim. Hepinize sağlık ve başarı diliyorum" diye konuştu. (DHA)