GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-09-2020 16:49   Güncelleme : 02-09-2020 16:49

Emniyet için karar çıktı

Kemer Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı öncesi, Başkan Topaloğlu’nun eğitime kazandırdığı Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezinde görev yapan öğretmenleri meclis üyelerine tanıttı. Geleceğin teminatı öğrencilere tüm branşlarda kurs verecek olan öğretmenler, kendilerini tanıtarak, eğitime yaptığı katkılardan dolayı Başkan Topaloğlu’na teşekkür etti. Toplantıda İlçe Emniyet Müdürlüğünün bina tahsis talebi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Emniyet için karar çıktı

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonunda yapılan toplantıya, meclis üyesi Hakan Tuncer il dışında olmasından dolayı katılmadı. Toplantı öncesi, Başkan Topaloğlu’nun eğitime kazandırdığı Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezinde görev yapan öğretmenleri meclis üyelerine tanıttı. Geleceğin teminatı öğrencilere tüm branşlarda kurs verecek olan öğretmenler, kendilerini tanıtarak, eğitime yaptığı katkılardan dolayı Başkan Topaloğlu’na teşekkür etti. Gündem maddelerine geçmeden önce Kuzdere kapalı pazar yeri, Atatürk Parkı’ndaki başlayan şantiye çalışmaları, belediye ana bina girişinde yapılan düzenleme çalışmaları ve Kemer Sanayi Sitesi yanındaki alana beton ve taş fabrikasının taşınması ile ilgili sunum yapıldı.

Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Arslanbucak Mahallesi’nde bulunan hizmet binası için verilen yıkım kararının ardından Göynük Mahallesi’nde bulunan Belediye Hizmet Binası’na (Eski Göynük Belediye Binası) tahsis talebi için karar bekleniyordu. Toplantıda İlçe Emniyet Müdürlüğünün 18.06.2020 tarih ve 51897309.74137 - (81269) – 26 sayılı yazısındaki bina (Belediye Göynük Hizmet Binası) tahsis talebi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Yer tahsisi için Kemer Kaymakamlığınca talep edilen yer Kemer Kaymakamlığı ve kapalı spor salonu arasında bulunan 5 dönümlük alan tahsis için beklenmekte olup meclis kararı alınmasının ardından inşasına başlanacak binanın İlçe merkezinde yer tahsisi yapılarak en kısa sürede hizmete açılması planlanıyor.

Belediye Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezine Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Asım Yıldırım’ın kurucu temsilci olarak görevlendirilmesi oy birliği ile kabul edildi. Toplantı sonrası meclise verilen önergeler değerlendirildi. Gaziantep’te 24-27 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan Teknofest Fuarında 500 proje arasında 100 üzerinde 96 puan alarak üçüncü sırada girmeye hak kazanan Göynük Fen Lisesi’nin meclis tarafından ödüllendirilmesi konusu görüşüldü. Mecliste oy birliği ile Göynük Fen Lisesi’ne 12 bin lira destek verilmesi kararlaştırıldı. 12.06.2020 tarihinde belediye meclisinde 69 sayılı meclis kararıyla Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen belediyemizde davaya konu olmuş vergi resim ve harçlar dışında kalan tahsilinde imkan bulunmayan alacaklarla ilgili komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.