GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 26-11-2020 16:05   Güncelleme : 26-11-2020 16:05

Emniyet Göynük’te

Kemer İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Arslanbucak Mahallesi’nde bulunan Emniyet Müdürlüğü binasının Göynük Mahallesi’ne taşınma sürecinin hemen hemen bittiğini söyledi. İletişim sistemlerinin Göynük’te aktif hale geldiğini bildiren Yılmaz, “İdari ve birtakım bazı mahremiyet içeren büroları buraya taşıdık. Yani emniyet taşındığında tüm polis Göynük’e taşınmış olmadı, polis merkezimiz, devriyelerimiz, ekiplerimiz ve adli işlemlerimiz ilçe merkezinde de olacak. Ekiplerimiz yine merkezde görevlerini yapmaya devam edecekler. Şuan yerleşme aşamasındayız, ama zorunlu işlemleri yapabilecek durumdayız, vatandaşlarımız o konuda rahat olsun” dedi.

Emniyet Göynük’te

Ahmet Duran YENİGÜN

Arslanbucak Mahallesi’nde bulunan Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının yıkım kararı ile Kemer Belediyesi’ne ait Göynük Mahallesi’nde bulunan Hizmet Binasının yapılan protokol ile Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edilmesinin ardından taşınma sürecinin hemen hemen bittiği bildirildi.

‘ZORUNLU HALLERDE BURAYA KULLANACAKLAR’

Şuan için yerleşme aşamasında olduklarını belirten Kemer İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, “Adli işlemlerimiz zaten polis merkezimiz marifet ile yapılıyor. Devriyelerimiz, ekiplerimiz ve bekçilerimiz bunların hepsi polis merkezimiz bünyesinde. Aslında idari işlemlerimiz ve birtakım bazı mahremiyet içeren bürolarımızın işlemlerini buraya taşımış olduk. Yani emniyet taşındığında tüm polis Göynük’e taşınmış olmadı. Polis merkezimiz, devriyelerimiz ve ekiplerimiz yine ilçe merkezinde görevlerini yapmaya devam edecek. Yine adli işlemler orada da olacak. Ayrıca buraya taşımak durumunda kaldığımız Suç Araştırma ve Terör Güvenlik birimlerimiz de mobil ekipleri ile merkezde görevlerine devam edecekler. Sadece zorunlu hallerde buraya kullanacaklar” dedi.

‘VATANDAŞLARIMIZ RAHAT OLSUN’

İletişim sistemleri ile tüm büroların Göynük’te aktif hale getirildiğini bildiren Yılmaz, “Bugün itibariyle bütün sistemimiz Göynük’teki binamızda aktif hale geldi. Bütün bürolarımız işlemlerine orada faal olarak yapabilir vaziyette. Şu an için ertelenebilir olan hizmetleri birkaç gün ertelemeyi tercih ediyorum çünkü yerleşme aşamasındayız. Ama zorunlu işlemleri yapabilecek durumdayız. Vatandaşlarımız o konuda rahat olsun, ‘emniyet çalışmıyor. İşini yapmıyor’ diye düşünmesinler gelip işlemlerini burada yaptırabilirler. Vatandaşların trafikle ilgili idari işlemlerinde ve evrak teslim etmeleri gerekirse buraya gelmeleri gerekecek. Onun dışında silah ruhsat işlemleri burada yapılacak” diye konuştu.

‘MİLLİ EMLAK’A DEVRİ SONRASI YIKIM SÜRECİ BAŞLAYACAK’

Arslanbucak Mahallesi’nde binayı tam anlamıyla terk etmediklerinin altını çizen Yılmaz, “Bizim hala bir takım buraya getiremediğimiz malzemeler mevcut, o yüzden tamamen Milli Emlak’a teslim edene kadar oradaki görevimiz de muhafaza edeceğiz. Milli Emlak’a teslim ettikten sonra yıkım süreci düzenlenecek ve muhtemelen kısa bir sürede de yıkımını gerçekleştirirler. Şuan için Göynük’teki bina meclis kararı ile bize 5 yıllığına tahsis edildi. Eğer 5 yıl yeterli gelmezse belediyenin mülkü olduğu için yine meclis kararı ile uzatılabilir. Şu an için Göynük’te hizmete devam ediyoruz” dedi.