SİYASET
Giriş Tarihi : 26-01-2021 09:25   Güncelleme : 26-01-2021 09:25

Emin Gül: Benim parayla işim olmaz

Gazetemize gündeme özel açıklamalarda bulunan Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, Kındılçeşme’nin önceki planın 2-3 kişiye menfaat sağlayan bir planlama olduğunu belirterek, yeni planın ise eşit bir plan olduğunu söyledi. İsim vermeden eski Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü de eleştiren Emin Gül, “Seçimlerden önce broşür yaptırıp yok şuraya şunu yaptım, yok buraya bunu yaptım diye dağıttı. Sonra eline aldı mikrofonu; ‘Emin Gül şöyle, Emin Gül böyle’ diye konuştu. Kemer’de herkes Emin Gül’ün kim olduğunu biliyor. Benim onun gibi para pulla işim olmaz. Bizim anlımız ak yüzümüz pak. Bizimle onların arasındaki fark; bizde hizmet var, onlarda yeme içme çalgı çengi var. Farkımız bu” dedi.

Emin Gül: Benim parayla işim olmaz

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, gazetemize gündeme özel açıklamalarda bulundu. Kındılçeşme’de başlanan dev projenin Kemer’e ayrı bir renk katarak, ilçeye nefes aldıracağını bildiren Gül, “Kındılçeşme’nin planları için Kültür ve Turizm Bakanlığımıza ve sayın başkanımıza teşekkür ediyorum. Önceki plan 2-3 kişiye menfaat sağlayan bir plandı. Şuan yapılan plan ise oradaki tüm yeri olan insanlar için yapılmış eşit bir plandır. Orada benimde yerim var, önceki planda bizim yerimizi yol ikiye bölüyordu, şimdi ise daha eşit bir şekilde oldu” dedi.

‘BENİM PARA PULLA İŞİM OLMAZ’

Kendisi hakkında yapılan eleştirilere cevap veren Emin Gül, isim vermeden eski Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü eleştirdi. “Biz bir ekibiz ve hiçbir sıkıntımızda yok” diyen Emin Gül, sözlerine şöyle devam etti:

“Seçimlerden önce broşür yaptırıp yok şuraya şunu yaptım, yok buraya bunu yaptım diye dağıttı. Sonra eline aldı mikrofonu; ‘Emin Gül şöyle, Emin Gül böyle’ diye konuştu. Kemer’de herkes Emin Gül’ün kim olduğunu biliyor. Benim onun gibi para pulla işim olmaz. İşte ‘Emin Gül aday olacak’, ‘Necati Topaloğlu söz vermiş’ diye konuşuluyor. Ben aday değil, aday adayı bile değilim ve Necati başkanıma da sonuna kadar güveniyorum. Necati başkanım aday olduğu müddetçe de arkasında onu desteklemeye devam edeceğim. Arslanbucak’tan buraya geldik diye hiçbir şey değişmedi. Orada yerimizi Baki beye bıraktık, ama yine çalışmaları yakından takip ediyorum. Biz bir ekibiz ve hiçbir sıkıntımızda yok. Çünkü Kemer halkı bize güvendi ve farklı bir seçim kazandık. Kemer halkı bize güvenmeye devam etsin. Daha önümüzde 3 yılımız var ve 3 yıl içinde biz daha güzel şeyler yapacağız. İnşallah bu yaz sonu Kuzdere Mahallemizde belediye binamızın yapımına başlayacağız.”

‘TELEFONU SURATIMIZA KAPATTILAR’

Her zaman savundukları tek şeyin halka hizmet olduğunu dile getiren Emin Gül, “Tekirova orada, Göynük orada, Kemer burada ve yapılanlar ortada. Biz seçimlerde araçlarımıza Necati başkanın yapacağı ve şu anda yapılanları astık. Onlar ne astı? Sadece kendi fotoğraflarını astı. Çünkü yaptıkları bir şey yok. Biz insanlarımıza söz verdik. Bu yazan çizenleri Allah’a havale ediyorum. Bizim anlımız ak yüzümüz pak. Başkanımızın da dediği gibi; ‘Bir şeyiniz varsa savcılık orada.’ Biz doğru yoldayız ve doğru yolda olduğumuz içinde biliyorsunuz meyve veren ağaç taşlanır. 2019 Nisan ayında 25 kuruş olan bir suya bile 1 lira yazmışlar ve bu sular şu meşhur marketten alınmış. Satın alma müdürünü çağırdım; ‘Bu su neden buradan alınıyor’ diye sordum, oda bana ‘başka kimse vermiyor’ dedi. Ne hallerdeymiş belediye. Sayın Mustafa Bilici başkan yardımcısı olduğu zaman belediyenin kamyonları kepçeleri bozuktu, Antalya’da da bunların ustaları vardı ve o ustaları aradığımızda Kemer Belediyesi’nin adını duydukları anda telefonu suratımıza kapattılar” diye konuştu.

‘BU PARA KEMERLİLERİN PARASI, HEPİMİZ PARASI’

Gazetemizin gündeme getirdiği Tekirova Mahallesi’nin belediye olduğu dönemde şehir içi hareketliliği arttırmak için alınan iki vagonlu trenini de hatırlatan Başkan Yardımcısı Emin Gül, “O tren ortada yok. Sadece bu da değil, ayrıca 3 adet belediye şantiyelerde kullanılmak üzere otelciler tarafından hibe edilen konteynerler de belediye personeli tarafından alınmış ve nerde olduğu belli değil. Ben en çok Aleyna Tilki ve Linet konseri için verilen 1 milyon 190 bin liraya üzüldüm. Yazıktır bu para. Bu para Kemerlilerin parası, hepimiz parası. İşte bizimle onların arasındaki fark; bizde hizmet var, onlarda yeme içme çalgı çengi var. Farkımız bu. Ama bu harcamaların hesabı tek tek sorulacak. Buradan söylenecek tek şey var oda; yazıklar olsun”