EKONOMİ
Giriş Tarihi : 03-04-2020 16:23

Ekonomik virüsle başbaşa bırakılmamalıyız

İyi Parti Kemer İlçe Başkanı Ergun Büyükbaş; yayınladığı yazılı basın açıklamasında 'Kemer'de yüzlerce otel, onbinlerce çalışan, yerleşik esnaf ve onların aileleri ekonomik virüsle başbaşa bırakılmamalı' dedi.

Ekonomik virüsle başbaşa bırakılmamalıyız

Büyükbaş yaptığı açıklamada şu görüşlere verdi; 'Değerli Kemer'li hemşehrilerimiz, Dünyanın tamamını kasıp kavuran ülkemize de maalesef musallat olan Covid-19 Koronavirüs ile özellikle milletimizin ferasetli, bilinçli ve tedbirli duruşu ile mücadele ediyoruz. Sağlık Bakanlığı'nın ve Antalya Valiliği'nin açıkladığı bilgiler ışığında Antalya'da tedbirlerin şimdilik olumlu sonuç verdiği görülmekte.
Antalya'da hastalığa yakalanan 95, vefat eden 3 hemşehsirimizin olduğunu öğrendik. Öncelikle hasta vatandaşlarımıza acil şifalar, vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet ailelerine sabır diliyorum.

Koronavirüs denen bu beladan inşallah Türkiye ve tüm Dünya en kısa zamanda kurtulacaktır. Her yıl Kemer'de misafir ettiğimiz, iş ortaklığı yaptığımız hatta aile olup yuva kurduğumuz farklı ülkelerdeki dostlarımızı yine Kemer'de ağırlayacağız. Bu sürecin uzaması demek turizm sezonunun geçikmesi belkide hiç açılmadan 2020 nin boş geçmesi anlamına gelir. Tabiki temennimiz ve duamız koronavirüs denen meçhul beladan tez zamanda kurtulmamız ve rutin hayatımıza en kısa zamanda dönmemizdir.

Fakat bu süreçte Kemer'de yüzlerce otel, onbinlerce çalışan, yerleşik esnaf ve onların aileleri ekonomik virüsle başbaşa bırakılmamalı.

Özellikle turizm bölgelerindeki çalışanların ve esnafın bu süreçten çok daha fazla yara alarak, zarar görerek çıkacağı unutulmamalıdır...

Evet şimdilik Türkiye süreci iyi yönetiyor fakat böyle bir ortamda turizm için tatil için ülkemize yurtdışından gelecek misafir sayısında ciddi düşüş olacağı aşikar. Bu nedenle yetkililerden özellikle Turizm Bakanımızdan Turizm Bölgelerine özel hassasiyet göstermesini ve Turizm emekçilerine destek olmasını bekliyoruz. Unutmayın ekonomik virüs de enaz koronavirüs kadar tehlikelidir.'