YAŞAM
Giriş Tarihi : 28-05-2020 16:47   Güncelleme : 28-05-2020 17:02

'Ekmek çıkmaz onlara'

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti. Kemer Cumhuriyet Meydanı projesini de inceleyen Başkan Böcek, suya zam yapıldığı iddialarına cevap verdi. Su zammı diye bir şey olmadığını belirten Böcek, “Zaten herkes evde. Sokağa çıkma yasağı var. 100 geliyorsa normal olarak 150-160 geldi. Bu süreçte bunu siyasete alet ettiler. Benim hayatım boyunca hiçbir zaman insanların ne ekmeğiyle ne suyuyla siyasetim olmaz. Onlar buradan nemalanmak istiyor. Buradan ekmek çıkmaz onlara” dedi.

'Ekmek çıkmaz onlara'

Ahmet Duran YENİGÜN - Şüheda PARTAL

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kemer’de bir dizi ziyaretlerde bulundu. İlk ziyaretini Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na yaptı. Büyükşehir Belediyesi olarak yerli yabancı 23 milyon insana hizmet verdiklerini belirten Başkan Böcek, “Antalya önemli bir turizm kenti. Pandemi süreci ile zor günler geçirdik. Normalleşme süreci ile ilgili açıklanacak kararları bekliyoruz. 1 Haziran’dan sonra alınacak kararlara göre neler yapacağız. İlçe belediyelerimizle, kamu kurum ve kuruluşlarımızla el ele verip çalışacağız. Önce can derdindeyiz. Halk sağlığımız çok önemli. Bu nedenle pandemi süresinde Antalya’da köşe bucak dezenfekte ve temizlik çalışması yaptık. İhtiyacı olan vatandaşımıza gıda yardımında bulunduk. Bu süreç sadece bizi değil tüm dünyayı etkiledi. Normalleşme süreci ile çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

‘540 MİLYON LİRAYA İMZA ATTIK’

Kemer Arıtma Tesisi ile ilgili de bilgi veren Başkan Böcek, Kemer, Belek, Manavgat arıtmaları ile ilgili Turizm Bakanlığı ile Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği protokolü imzaladığını Kemer arıtmanın da protokol çerçevesinde programa alındığını söyledi. Böcek, “540 milyon liraya imza attık. Süreçle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. 83 milyon lira gelen paramız bu ay 40 milyon lira geldi. Çalışan arkadaşlarımızın parasını alnının teri soğumadan vermeye çalışıyoruz. Yatırımlarımız ve hedeflerimiz var. Bunlarla ilgili çalışmaya devam ediyoruz. Normalleşmeden sonra Kemer’de yapılması gereken ne varsa onu yapacağız” diye konuştu.

ASLA ZAM YOK, EKMEK ÇIKMAZ ONLARA

Suya zam yapıldığı iddialarına da cevap veren Başkan Böcek, “Su zammı diye bir şey asla söz konusu değildir. Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Kurulu’ndan geçtiği şeklindedir. Bunu siyasete alet edenleri Allah’a havale ediyorum. Bir önceki ayın yüzde 80’i alındı. Sonra da yüzde 20 eklendi. Zaten herkes evde. Sokağa çıkma yasağı var. 100 geliyorsa normal olarak 150-160 geldi. Bu süreçte bunu siyasete alet ettiler. Benim hayatım boyunca hiçbir zaman insanların ne ekmeğiyle ne suyuyla siyasetim olmaz. Onlar buradan nemalanmak istiyor. Ekmek çıkmaz onlara” diye konuştu.

‘SOSYAL BİR PROJEYİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ’

Kemer’e Pazar yeri ile ilgili de çalışmaları olacağını belirten Başkan Böcek, “Sadece Kemer belediyemizle değil diğer 19 ilçe belediye başkanı arkadaşlarımızla yaptığımız ortak çalışmalar var. Antalya’da 4 yıl içerisinde 4 milyar 216 milyon TL’lik ASAT yatırımımız olacak. Halk Et projemizi sırayla tüm ilçelerimize kazandıracağız. Antalya, Manavgat ve Alanya’da hizmete açtık. Sırada Serik ve Kaş var. Sırayla ilçelerimizde hayata geçireceğiz. Besiciden alıyoruz. Sağlıklı, hijyenik ortamlarda veteriner denetiminde kesimlerini yapıyoruz. Halk-Süt projemizi de pandemi nedeniyle askıya aldık. Biz kasaplara rakip değiliz. Sosyal bir projeyi gerçekleştiriyoruz” dedi.

‘ZİYARETÇİLERİNİ YEPYENİ BİR MEYDANLA KARŞILAYACAK’

Başkan Böcek, Kemer Belediyesi ziyaretinin ardından Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve belediye meclis üyeleri ile birlikte Cumhuriyet Meydanı projesini de inceledi.

Kemer Cumhuriyet Meydanı Projesi çalışmalarında sona gelindiğini belirten Başkan Böcek, seçim programlarında olmamasına rağmen Kemer Cumhuriyet Meydanı’nı adına yakışır bir şekilde düzenleyerek büyüttüklerini söyledi. Başkan Böcek, meydandaki çalışmaların Haziran ayı içerisinde tamamen bitirileceğini müjdeleyerek, “Koronavirüs salgını ortadan kalkıp turizm sezonu açıldığında Kemer ziyaretçilerini yepyeni bir meydanla karşılayacak. Proje tamamlandığında Kemerliler büyük ve kullanışlı bir tören alanına kavuşacak” dedi.

TOPALOĞLU: ORTAK BİR PROJE YAPACAĞIZ

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da ziyaretten dolayı Başkan Muhittin Böcek’e teşekkür etti. Ziyarette Kemer’in sorunlarını konuştuklarını ifade eden Başkan Topaloğlu, “Kemer Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan çalışmaları yerinde inceledik. Çalışmalar şu anda bitme aşamasında. Bizim en büyük sorunumuz alt yapıydı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile protokolümüzü yaptık. Bakanlık turizm sezonu sonrası burada çalışmalara başlayacaklarını söyledi. Kuzdere Mahallemizde yeni imara açılan bir yolumuz vardı. Buranın kanalizasyon ve içme suyu projesi var. Yine Pazar yerinde ortak bir proje yapacağız. Bunları konuştuk. Hiçbirisinde bir sorun yok ama pandemi sürecinde herkesin ekonomisi sallandı. Büyükşehir Belediyesi Kemer’deki bütün çalışmalarını tamamlayacaktır” dedi.