GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 09-07-2024 11:12

Ehliyetsiz korsan taşımacılık jandarmaya takıldı

Kemer’de İlçe Jandarma Komutanlığı bağlı Trafik timleri ve TÜRSAB yetkililerinin korsan taşımacılık yapan sürücülere yönelik gerçekleştirdiği denetimlerde korsan taşımacılık yapan ve öncede alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulan ehliyetsiz sürücüye 18 bin 656 liralık ceza işlemi uygulanırken, aracı da trafikten men edildi.

Ehliyetsiz korsan taşımacılık jandarmaya takıldı

Şüheda PARTAL

Kemer İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Trafik Timleri, TÜRSAB yetkilileri ile birlikte Göynük Mahallesinde bulunan Göynük Kanyon Yolu üzerinde korsan taşımacılık yapan sürücülere yönelik ortak denetim gerçekleştirdi.

Denetimlerde durdurulan 07 AUZ 872 plakalı aracı kontrol eden ekipler, sürücü B.S.’nin alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulduğunu belirledi. Korsan taşımacılıkta yaptığı belirlenen sürücüye “2918 sayılı K.T.K ve 4925 sayılı Karayolları Taşıma Kanunu”na aykırı yolcu taşımacılığı yapmaktan 18 bin 656 TL para cezası uygulanırken, araç da trafikten men edildi. TÜRSAB yetkilileri de araç sürücüsü hakkında usulsüz yolcu taşımacılığından tutanak tuttu.

AdminAdmin