TURİZM
Giriş Tarihi : 14-09-2022 23:23

Eğlence tam gaz

Kemer’de Armas Oteller Grubu tarafından misafirlerine yönelik hazırladığı ‘Armas Festival Günleri’, Göynük Mahallesi’nde bulunan Amara Luxury Resort Otel’de düzenlenen Oktoberfest ile başladı. Otelin plaj kısmına kurulan stantlarda Almanya’ya özgü yiyecek ve içeceklerin sergilendiği festival, renkli görüntülere sahne olurken, tatilciler doyasıya eğlendi. Armas Oteller Grubu Batı Bölge Koordinatörü Murat Ay, 2 yıl önce başlattıkları Armas Festival Günleri’nin 28 Eylül’de Amara Family Otel’de düzenlenecek etkinliklerle sonlandıracaklarını belirterek, “Hepimizin beklentisinin üzerinde geçen bir sezon oldu. Armas Grup olarak, Ekim’den sonrada belki de Aralık’ın sonuna kadar açık kalmasını planladığımız tesisler var, görüntü bu şekilde” dedi.

Eğlence tam gaz

Şüheda PARTAL

Kemer’de Alman ve Avrupalı turist sayısının artmasıyla otellerde Avrupalı turistlere yönelik etkinliklere ağırlık verilmeye başlandı. Kemer bölgesinde bünyesinde 8 otel bulunduran Armas Oteller Grubu tarafından misafirlerine yönelik hazırladığı ‘Armas Festival Günleri’ne, Göynük Mahallesi’nde bulunan Amara Luxury & Villas Otel’de düzenlenen Oktoberfest ile başladı. Alman misafirlerin yanı sıra Rus, Ukraynalı ve Kazak misafirlerinde yoğun ilgi gösterdiği festival renkli görüntülere sahne oldu. Otelin plaj kısmına kurulan stantlarda Almanya’ya özgü yiyecek ve içeceklerin sergilendiği festivalde tatilciler doyasıya eğlendi. Etkinliğe Armas Oteller Grubu Batı Bölge Koordinatörü Murat Ay, Armas Otelleri Yiyecek İçecek Koordinatörü Aziz Turan ve Amara Luxury Resort Otel İşletme Müdürü Hasan Kocaali de katıldı.

‘SEZON ARALIK SONUNA UZAYABİLİR’

Armas Oteller Grubu Batı Bölge Koordinatörü Murat Ay, 2 yıl önce başlattıkları Armas Festival Günleri’ni bu yıl Amara Luxury Resort Otel’den başlattıklarını söyledi. 15 Eylül’de Armas Labada Otel’de, 16 Eylül’de Fun Sun Comfort Otel’de, 19 Eylül’de Armas Kaplan Otel’de, 22 Eylül’de Armas Gül-Beach Otel’de, 26 Eylül’de Armas Bellasun Otel’de ve 28 Eylül’de de Amara Family Otel’de farklı etkinliklerle Festival Günlerini sonlandıracaklarını belirten Ay, “Bu yıl turizmde yoğun bir sezon geçeceğini beklemiyorduk. Hepimizin beklentisinin üzerinde geçen bir sezon oldu. İyi de bir sezon oldu. Armas Grup olarak, Ekim’den sonrada belki de Aralık’ın sonuna kadar açık kalmasını planladığımız tesisler var, görüntü bu şekilde” dedi.

‘NİTELİKLİ İŞ GÜCÜNÜ BÜYÜK ÖLÇÜDE KAYBETTİK’

Özellikle nitelikli personelin turizm sektörünün kanayan yarası olduğunu ifade eden Ay, “Biz grup olarak pandemiden dolayı operasyonumuzu etkileyecek çok ciddi bir personel sıkıntıları yaşamadık. Ancak, yüzde yüz yaşamadık dersek yalan olur. Pandemiden sonra özellikle o 3 yıl yaşadığımız pandemi döneminde yetiştirdiğimiz nitelikli iş gücünü büyük ölçüde kaybettik. Bu sezonda personelimize yatırım yaparak en azından seneye bu sorunları minimum gidermeye çalışacağız” diye konuştu.

‘MÜŞTERİ PORTFÖYÜ BİR ANDA GENİŞLEDİ’

Bu sezon müşteri portföylerinde savaştan dolayı değişiklik olduğunu bildiren Ay, “Özellikle ana partnerlerden bir tanesi Ukrayna’ydı. Mesela Ukrayna’dan geçen yıllarda ki kadar sayılara ulaşamadık. Bunun yanında Türki Cumhuriyetlerden daha çok misafir aldık, Rus pazarının çok etkilendiğini söyleyemem yine geldiler. İç pazarda da öyle çok ciddi sıkıntılar yaşanmadı. Genel olarak Avrupa’dan da Baltık’tan da misafir aldık. Aslında misafir konusunda bu sene çok sıkıntı çekmiyoruz. Müşteri portföyü bir anda genişledi. Bu anlamda baktığımızda Avrupalı turistlerin yanında Arap misafir ağırlayan tesislerimiz de var. Özellikle online satışlarda öne çıkan tesislerimiz var. Ortadoğu pazarında da bu sene diğer yıllara göre artış görüldü. Yani tüm otellerimize dağılmış konuklarımız var ama belli tesislerimiz bu konuda marka oluşturuyor. Bu portföyün dağılması ile birlikte bizim grup otellerimizin zaten belli konseptleri var. Armas olarak da bizim bir konseptimiz var. Önümüzdeki yıl tesislerimize yatırım anlamında çalışmalarımızda olacak” dedi.

‘ORTAYA BÜYÜK BİR GÜÇ ÇIKIYOR’

Armas Otelleri Yiyecek İçecek Koordinatörü Aziz Turan ise, her bireyin bir sokak hikayesi vardır düşüncesiyle bu sezon festival programında farklı etkinlikler düzenlediklerini belirterek şunları söyledi:

“Geçen sene yapmıştık ama bu sene biraz daha farklılaştırdık. Kendi hazırladığımız ürünlerle misafirlerimize hizmet veriyoruz. Hazır ürün kullanma taraftarı değiliz. Biz genelde günlük haftalık olarak resepsiyonda aldığımız misafir pazarına mutfağımızı hazırlıyoruz. Rus ya da Avrupalı mı gelmiş, hangi bölgeden gelmiş ona göre çalışma yapıyoruz. Bu festivali ekip arkadaşlarımla beraber ben yapıyorum. Aslında buradaki en büyük emek mutfak ekibimizin. Ekibimiz gerekli durumda destek olmak amacıyla diğer tesislerimize de gidiyor. Armas Gruptaki en büyük avantajımız da bu. Mutfak ekiplerimizin diğer tesislerimize aktarılmasıyla aslında ortaya büyük bir güç çıkıyor. Bu festivalin hazırlanmasında da tüm saha ekibinin emeği var.”

AdminAdmin