YAŞAM
Giriş Tarihi : 29-11-2021 18:29   Güncelleme : 29-11-2021 18:29

Eğitim-Sen’de görev değişimi!

Türk Eğitim-Sen Kemer Temsilciliği tarafından Öğretmenler Günü dolaysıyla Qualista Restoranda kahvaltı etkinliği düzenledi. Etkinlikte ayrıca Antalya merkeze tayini çıkan Enver Ülker, Kemer Temsilciliği görevini Kemer Anaolu Lisesi Edabiyat Öğretmeni İbrahim Arslan’a devretti.

Eğitim-Sen’de görev değişimi!

Şüheda PARTAL

Türk Eğitim-Sen Kemer Temsilciliği tarafından Öğretmenler Günü dolaysıyla G-Marina Kemer’de bulunan Qualista Restoranda kahvaltı etkinliği düzenledi. Etkinliğe Eğitim-Sen Antalya 1 Nolu Şube Başkanı Oğuz Öztürk ve Başkan yardımcıları Fatih Taşkınöz, Varol Civcir, Levent Erdoğdu ve öğretmenler katıldı. Etkinlikte ayrıca, Kemer İlçe Temsilciliği'nde görev değişimi de gerçekleşti. Antalya merkeze tayini çıkan Enver Ülker, görevini Kemer Anaolu Lisesi Edabiyat Öğretmeni İbrahim Arslan’a devretti.

Enver Ülker, etkinlikte yaptığı konuşmada, “’Öğretmen mum gibidir. Kendisi tükenirken etrafını aydınlatır’ mesleğimizi ne güzel tarif eden bir söz. Bizler etrafımızı aydınlatmak için mücadele verirken, zaman içinde elbette eriyip bir gün toprak da olacağız ama Başöğretmen Atatürk’ten aldığımız bu ışık nesilden nesile aktarılarak yayılmaya devam edecek. Hakkı, haklıyı tutup kaldırmak, yanında olmak, haksızlık karşısında susmamak hem insanlık vazifesi hem de dinimizin bir emridir. Türk Bayrağı’nın, Türk Vatanı’nın sevdalıları, büyük Türk Milleti’nin mensubu olmaktan gurur duyan, ulu önderimiz Atatürk'ün ilke ve inkılaplarından taviz vermeyen, haksızlığa boyun eğmeyen bireyler olarak Türk Eğitim Sen çatısı altında bir araya geldik. Böylesi nitelikli bireylerin bir arada toplandığı bir çatı elbette çok güçlü olacaktır. Türk Eğitim Sen bu yüzden Türk sendikacılığının kutup yıldızıdır. Türkiye sevdamız, ekmek için kavgamız diyerek haklarımız için mücadele verdik, vermeye de devam edeceğiz” dedi.

Büyük bir aile olduklarını ifade eden Ülker, “Yaklaşık 3 yıldır bu büyük ailenin Kemer teşkilatının temsil makamında bulunmaktayım. Bir bayrak yarışı olarak gördüğüm bu makamda Bayrağı en iyi şekilde daha da ileriye taşımak için var gücümle çalıştım. Bildiğiniz üzere tayinim çıktı ve Bayrağı aktarma zamanı da geldi. Aynı yönetimde beraber çalıştığımız İbrahim Arslan kardeşimin Bayrağı çok daha ileriye götüreceğinden eminim. Canı gönülden inanıyorum ki; yeni yönetimiyle ve siz değerli üyelerimizin de destekleriyle Türk Eğitim Sen Kemer teşkilatı en kısa sürede Kemer’de yetkili sendika olmayı başaracaktır” diye konuştu.