GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-08-2021 14:39   Güncelleme : 25-08-2021 14:39

Eğitim için zirvede buluştular!

Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir başkanlığında ilçe genelindeki tüm okul müdürlerinin katılımıyla, eğitim-öğretim yılı öncesi genel hazırlıkları değerlendirmek, eksiklikleri gidermek ve eğitimin kalitesini artırmak için Tahtalı Dağı’nın zirvesinde toplantı yapıldı. Toplantıda, 8 bin 200 öğrencinin eğitim gördüğü ilçedeki okulların fiziksel durumların iyileştirilmesi, yüz yüze eğitime hazır hale getirilmesi, öğretmenlerin eksiklik ve fazlalık durumları ele alınırken, pandemi sürecine uygun olarak okullarda hazırlıkların yapılması ve eksikliklerin giderilmesi kararlaştırıldı.

Eğitim için zirvede buluştular!

Şüheda PARTAL

Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir başkanlığında İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yalçın Seyran ve ilçe genelindeki tüm okul müdürlerinin katılımıyla, ilçede 2021/2022 eğitim-öğretim yılı öncesi genel hazırlıkları değerlendirmek, eksiklikleri gidermek ve eğitimin kalitesini artırmak için Tahtalı Dağı’nın zirvesinde toplantı yapıldı. Toplantıda 4 anaokulu, 11 ilkokulu, 10 ortaokulu ve 7 lisede 8 bin 200 öğrencinin eğitim gördüğü ilçedeki okulların fiziksel durumların iyileştirilmesi, yüz yüze eğitime hazır hale getirilmesi, öğretmenlerin eksiklik ve fazlalık durumları ele alınırken, pandemi sürecine uygun olarak okullarda hazırlıkların yapılması ve eksikliklerin giderilmesi kararlaştırıldı.

Toplantıda ayrıca, eğitimin niteliğini artırmak için, kaliteli ve veriye dayalı çalışmaların gerçekleştirilmesi, nitelikli ölçme değerlendirme çalışmalarının yapılarak bunların sonucunda, akademik, sanatsal ve sportif faaliyetlerin arttırılması ile Erasmus, TÜBİTAK, Bilim Fuarı, Ulusal ve Uluslararası Yarışmalara katılım konuları da ele alındı.

Okul müdürlerinin istek ve görüşlerinin dinlendiği toplantıda, eğitimin her şeyin temeli olduğu, veli-öğretmen-öğrenci ilişkilerinde doğru iletişimin önemine vurgu yapılarak, bu üçgenin iyi koordine edilmesiyle eğitimde kalitenin ve başarının artacağı belirtilerek, bu konuda idarecilere, öğretmenlere büyük görevler düştüğü vurgulandı.