GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-06-2021 16:11   Güncelleme : 30-06-2021 16:11

Ege ve Aktuğ’dan Topaloğlu’na ziyaret

Yörük Sanayici ve İş İnsanları Derneği (YÖRSİAD) Başkanı Aykut Ege ve Anadolu Hastanesi Direktörü Dr. Kerem Aktuğ, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti.

Ege ve Aktuğ’dan Topaloğlu’na ziyaret

Şüheda PARTAL

Yörük Sanayici ve İş İnsanları Derneği (YÖRSİAD) Başkanı Aykut Ege, YÖRSİAD Başkan Yardımcısı Funda Gülel ve YÖRSİAD yönetim kurulu üyesi Tayyar Gül ile birlikte Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Başkan Topaloğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Yörük kültürünün Türk kültüründe önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Yörük kültürünün unutulmaması için sosyal farkındalık projelerine imza atmak gerektiğinin altını çizen Topaloğlu, “Yörük kültürünü kuşaktan kuşağa aktarmamız gerekiyor. Belediye olarak bununla ilgili çalışmalar yapmaya hazırız. Yörük kültürünü tanıtmak için tüm sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde olacağız. YÖRSİAD ile Eylül ayı sonuna doğru bir çalışma yapacağız” dedi.

Misafirperverliklerinden dolayı Başkan Topaloğlu’na teşekkür eden YÖRSİAD Başkanı Aykut Ege ise Yörük kültürünü genç nesillere en iyi şekilde anlatabilmek için Kemer Belediyesi ile iş birliği yapamaya hazır olduklarını söyledi. Eylül ayında Kemer Belediyesi ve YÖRSİAD iş birliğince Çalış Tepesine trekking etkinliği düzenlemeyi planladıklarını anlatan Ege, “En büyük hedefimiz, bilimsel çalışmalar yaparak Yörük kültürünü genç nesillere aktarmak. Kemer’de Yörük kültürünü hala yaşatan insanlar mevcut. Kemer Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu ile Yörük kültürünü tekrardan canlandırmak için fikir alışverişinde bulunduk. Güzel projelere imza atacağımıza eminim. Desteklerinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AKTUĞ’DAN NEZAKET ZİYARETİ

Anadolu Hastanesi Direktörü Dr. Kerem Aktuğ da, Kemer Anadolu Hastanesi Halkla İlişkiler Müdürü Bilgen Genç ile birlikte Başkan Necati Topaloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Aktuğ, hastanenin verdiği hizmetler, sosyal sorumluluk projeleri hakkında bilgiler vererek, Kemer Belediyesi ile ortak projelere imza atabileceklerini kaydetti.

Başkan Topaloğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ortak projelere imza atmaya hazır olduklarını ifade etti. Topaloğlu, zorlu geçen pandemi döneminde tüm sağlıkçılara emeklerinden ve fedakarlıklarından dolayı teşekkür etti.