GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-06-2021 14:55   Güncelleme : 01-06-2021 14:55

Efsane tadında Kemer tanıtımı!

Kemer’de yazar Muharrem Nalçacı tarafından hazırlanan ve Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) sponsorluğunda yayına geçen ‘Kemer’i Gördüm Hayran Kaldım’ ve ‘Kemer’de Mitolojik bir aşk Hikayesi, Büyük İskender’in Phaselis’e Dönüşü’ isimli ilçenin efsane tadındaki anıları ve mitolojik aşk hikâyelerinin anlattığı romanların tanıtımı Kemer Kaymakamı Yücel Gemici ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun katılımıyla KEMİAD’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Efsane tadında Kemer tanıtımı!

Şüheda PARTAL

Kemer’de yaşayan yazar Muharrem Nalçacı’nın yazdığı ve KEMİAD’ın sponsorluğunda yayına geçen ilçenin efsane tadındaki anıları ve mitolojik aşk hikâyelerinin anlattığı romanların tanıtımı gerçekleştirildi. Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez’in de katıldığı, KEMİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Haydar Gümrükçü, Mehmet Akbaba ve İsmail Kıyar’ın hazır bulunduğu tanıtım toplantısında hafta sonu yapılacak olan Run to Sky yarışlarında da bu kitapların katılımcılara ve sporculara dağıtılacağı belirtildi. Yarış organizatörü Polat Dede katılımcılara yarış hakkında bilgiler verirken, kitapların tanıtım açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

NALÇACI: ONUR DUYUYORUM

Kemer’i Gördüm Hayran Kaldım’, ‘Efsane Tadında Kemer Anıları’ ve ‘Kemer’de Mitolojik bir aşk Hikayesi, Büyük İskender’in Phaselis’e Dönüşü’ isimli kitaplarını imzalayan yazar Muharrem Nalçacı amacının, ilçeye ilk defa gelen kişilere Kemer ve çevresini tanıtmak oluğunu söyledi. Uzun süre notlar aldığı tatil anılarını ve gözlemlerimi okuyuculara aktardığını ifade eden Nalçacı, “Kemer; doğası, denizi, otelleri, plajları, denize sıfır dağları, akarsuları, ören yerleri ve dünyaca tanınan Olympos Teleferik'i ile bence efsanenin ta kendisiydi. İşte bu yüzden Kemer de geçen bu anılarımı sizlere sunmaktan onur duyuyorum” dedi.

GEMİCİ: TANITIM NOKTASINDA, KEMERİMİZE KATKI SAĞLAYACAK

Kemer Kaymakamı Yücel Gemici ise yazar Muharrem Nalçacı’ya teşekkür ederek, “Bir insan bir yerleşim yerini niye ziyaret eder. Öncelikle bunu düşünmek gerekiyor. O bölgenin coğrafi güzellikleri, kendi tatil beklentisi bunlar birer unsur. Bazı yerleşim yerleri hem kültürel hem de fiziksel unsurlar bakımdan önemli bir yere sahipler. İlçemiz Kemer bu konuda çok şanslı ilçelerden bir tanesi. Burada hem kültürel arka plan, hem de çok zengin bir tarih ve kültür var. Bunun yanında Kemer’in doğal güzellikleri var. Bu manada hem dernek olarak KEMİAD’ı, hem sayın yazarımızı hem de emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Bunun tanıtım noktasında, Kemerimizin turizmine katkı sağlamasını diliyorum. Emekleri için yazar Muharrem Nalçacı’ya teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TOPALOĞLU: DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da, kitapların eline geçtiği andan itibaren iki defa okuduğunu ve Kemer’in tanıtımına da büyük bir katkı sunacağına dikkat çekerek, “Bu kitaplarda Muharrem Nalçacı ve KEMİAD Başkanımız Rıza Sönmez’in büyük emekleri var. Kemer’de yaşayan herkesin bu kitapları okumasını ve ayrıca Kemer’e gelenlerin de bu kitapları okumasında tanıtım açısından büyük faydası olacağını düşünüyorum. Bu kitapları daha önce almıştım iki defa okudum. Bu kitapların yayınlanmasında emekleri geçen tüm ekibe çok teşekkür ediyorum. Belediye olarak bu konuda her zaman destek veriyoruz ve bundan sonra da vermeye devam edeceğiz” dedi.

SÖNMEZ: KEMER’DE DAHA FAZLA AYAK İZİ BIRAKMASINI ÜMİT EDİYORUZ

KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez de yaptığı açıklamada, Kemer'in tanıtımına katkı sağlayacaklarına inandıkları bu iki kitabı desteklediklerini belirterek, "Yıllardır Kemer’in bir hikayesi olmasını istedik, hayal ettik ve kısmet bugüneymiş. Çok değerli yazar Muharrem Nalçacı’nın hazırladığı Kemer’de mitolojik bir aşk hikayesi konulu bir roman çalışmasının basılarak yayın hayatına katılmasını sağladık. Efsane tadında ve bir solukta okuyacağınız 'Kemer’de Mitolojik Bir Aşk Hikayesi Büyük İskender’in Phaselis’e Dönüşü' romanını sizlerle buluşturmaktan çok mutluyuz. Ayrıca aynı efsane tadında Kemer’i gezmiş birisinin Kemer anılarını içeren bir tanıtım kitabı yazmasını istedik kendisinden. Heyecanla yoğun bir çalışma içine girdik ve ortaya nefis bir hikaye tadında 'Kemer’i Gördüm Hayran Kaldım' isminde bir anı kitabı ortaya çıktı. Bu eserin kısa olmasını istedik ki gelen misafirlerimizin hepsinin kitabımızı okumasını istedik. Amacımız Kemer’e İlk defa geleceklere Kemer’e gitmeliyim duygusunu vermek, gelmiş ama Kemer’in güzelliklerinin bir kısmını görenlere de bilmedikleri diğer güzellikleri de cezbetmek istedik. Misafirlerimizin Kemer’de daha fazla ayak izi bırakmasına katkı sağlamasını ümit ediyoruz” şeklinde konuştu.