YAŞAM
Giriş Tarihi : 01-04-2020 09:10   Güncelleme : 01-04-2020 11:03

DUYARLILIK ÖRNEĞİ

Gazetemizin dün gündeme getirdiği ve Kanal V’de yayınlanan Ali Orhan İle Antalya Gündemi programında da yer verilen Kemer Yeni Mahalle’de yaşayan Erbudak ailesi için başta Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç olmak üzere Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve ASAT Genel Müdürlüğü seferber oldu. Ailenin evine giden ASAT ekipleri su bağlantısını yaparken Kemer Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı da ailenin evinde incelemelerde bulunarak eksikleri tespit etti. Evlerine su bağlantısı yapılmasının mutluluğunu yaşayan Orhan ve Fethiye Erbudak çifti, başta gazetemiz olmak üzere, Kaymakam Dayanç, Başkan Böcek ve ASAT ekiplerine teşekkür etti.

DUYARLILIK ÖRNEĞİ

Ahmet Duran YENİGÜN-Şüheda PARTAL

Gazetemizin dün haber yaparak ve Kanal V’de sabah saatlerinde canlı yayınlanan Ali Orhan İle Antalya Gündemi programında da gazetemize yer verilerek gündeme getirdiği Kemer Yeni Mahalle Hakkı Saygan Hacı Hafize Saygan İlk ve Ortaokulu yanında 1995 yılından bu yana kendi imkanlarıyla yaptırdıkları evlerinde yaşayan Orhan ve Fethiye Erbudak çifti için yetkililer seferber oldu. 2018 yılında 2/B yasası olarak bilinen 6292 sayılı Kanun uyarınca, Hazine adına orman sınırları dışına çıkarılan taşınmazların hak sahiplerine satışı uygulamasından yararlanarak yıllardır yaşadığı yer için başvuruda bulanan belediyeden emekli Orhan Erbudak, o zamandan bu yana kapı numarası alamadığını belirterek su abonelik işlemlerini gerçekleştiremediklerini söylemişti.

Haberimizin ardından Başta Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç olmak üzere Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt ailenin su sorunun çözülmesi için talimatlar verdi.

BÖCEK VE DAYANÇ’DAN TALİMAT

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla abonelik işlemleri tamamlanıncaya kadar ailenin evine geçici olarak su bağlanması konusunda talimat vererek ASAT ekipleri tarafından eve su bağlantısı yapıldı. Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç ise Kemer Belediyesi İmar Müdürlüğünü arayarak ailenin adres değişikliğini yapılması ve kapı numarası verilmesi konusunda talimat verdi.

VAKIFTAN İNCELEME

Ailenin zor koşullarda yaşadığı konusunun da gündeme gelmesi üzerine Kaymakam Dayanç, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na talimat vererek eksiklerin tespit edilmesini istedi. Dün vakıftan ailenin evine giden ekipler evde incelemelerde bulunarak Orhan ve Fethiye Erbudak çiftinin sorunlarını tespit etti.

BÖCEK VE DAYANÇ’A TEŞEKKÜR

Sularına kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Orhan ve Fethiye Erbudak çifti, başta gazetemiz olmak üzere, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt ile ASAT Kemer ekiplerine teşekkür etti.