GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-01-2021 09:46   Güncelleme : 19-01-2021 09:46

Duru, Akdeniz Bölge Temsilcisi oldu

Türk dünyasını birleştirme amacıyla yola çıkan Beyaz Harekat’ın Antalya ve Akdeniz Bölge Temsilciliğine Hakan Duru atandı. Duru, “Beyaz Harekat, devletlerarası ilişkilerde Türk dünyasının gücü hissedilebilir seviyede olması için her alanda mücadele edecektir” dedi.

Duru, Akdeniz Bölge Temsilcisi oldu

Azarbeycan merkezli olup Hürri Aliyev başkanlığında Türk dünyasını birleştirme amacıyla yola çıkan Beyaz Harekat, Türk düyasında ve Türkiye genelinde teşkilatlanmasını sürdürüyor. Bu kapsamda Antalya ve Akdeniz Bölge Başkanlığına Türk Milliyetçilerinin yakından tanıdığı Hakan Duru atandı.

Duru, yaptığı açıklamada, “Beyaz Harekat, Türkçü, Turancı anlayışıyla işgal altında kalan topraklarda yaşayan Türklerin özgürlük mücadelesine destek verme gayesi taşıyan ulvi bir yerli harekettir. Beyaz Harekat, Devletlerarası ilişkilerde Türk dünyasının gücü hissedilebilir seviyede olması için her alanda mücadele edecektir. Ülküsü, Türk dünyasının birleşmesi olan Beyaz Harekat’ın Akdeniz bölgesinde başarılı olması için çalışmalarımıza başladık. Çok kısa sürede bölgemizdeki teşkilatlanmaları tamamlayacak” dedi.

(Haber Merkezi)