SPOR
Giriş Tarihi : 06-11-2022 21:29

Dünyanın en güçlü adamı Aivars Smaukstelis

Alanya ilçesinde düzenlenen MLO Strongman Champions League (SCL) Dünya Finalleri dünyanın en güçlü adamı Aivars Smaukstelis oldu.

Dünyanın en güçlü adamı Aivars Smaukstelis

Tüm dünyada ilgiyle izlenen MLO Strongman Champions League Dünya Serisi Finalleri, Kleopatra Plajı’nda başladı. Alanya’nın ev sahipliğinde 12 sporcunun katılımıyla düzenlenen yarışın ilk gününde sporcular; 100, 110, 120, 130 kiloluk mermer blok kaldırararak kıyasıya mücadele etti. Yoğun ilgi ile takip edilen yarışlarda sporcular mermer blokları bir bir kaldırmaya çalıştı. Sporcuların bir kısmı 4 farklı ağırlığa sahip mermer blokları kaldırırken, bazı sporcular birkaç ağırlıktan sonra pes etti.

İLK GÜNÜN KAZANANI IVARS SMAUKSTELİS OLDU

Yarışın ilk gününde sporcular; 100, 110, 120, 130 kiloluk mermer blok kaldırma yarışı, 160, 170, 190, 210 kiloluk kayaları kaldırma yarışı kategorilerinde mücadele ettiler. İki yarış sonuçlarına göre günün kazananı Letonya’dan Ivars Smaukstelis oldu.

TIR ÇEKME YARIŞI NEFESLERİ KESTİ

Yarışın ikinci gününde ise sporcular; tonlarca ağırlığa sahip tırı halat yardımıyla çekti. 12 sporcunun tırı çekme yarışını onlarca yerli ve yabancı seyirci heyecanla izledi. Tır çekme yarışının ardından yarışmacılar 330 kilogram ağırlığı kaldırarak çember çizdi.

Daha sonra sporcular araç kaldırma yarışmasında güçlerini gösterdi. Günün son yarışına geçen yılın şampiyonu Kelvin De Ruiter sakatlığı nedeniyle katılamadı. 11 sporcu araca kum torbası yükleme yarışında kıyasıya mücadele etti.

DÜNYANIN EN GÜÇLÜ ADAMI AİVARS SMAUKSTELİS

İki gün süren yarışmalarda en yüksek puanı alan ve 13 ülkeden gerçekleşen yarışların toplamında da en çok puanı toplayan Letonya’dan Aivars Smaukstelis dünyanın en güçlü adamı oldu. Estonya'dan Ervin Toots ikinci, İngiltere’den Francis Kane üçüncü olarak yarışmayı tamamladı. Sporculara ödülleri Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından verildi. (İHA)

AdminAdmin