YAŞAM
Giriş Tarihi : 29-01-2020 09:31

Dualarla uğurlandı

Elazığ'da meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen 6.8 büyüklüğündeki deprem felaketinin ardından bölgeye yardım için seferber olan Kemerlilerin hazırladığı yardım tırı dualar eşliğinde yola çıktı.

Dualarla uğurlandı

Şüheda PARTAL

Merkez üssü Elazığ Sivrice olan ve çevre illerde de hissedilen depremin ardından tüm Türkiye’de olduğu gibi Kemer’de de Kaymakamlık, Belediye ve ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının deprem bölgesi için başlattığı yardım seferberliğine büyük destek geldi. Yardım kampanyası kapsamında deprem felaketi yaşayan Elazığ ve Malatya'daki ihtiyaç sahipleri için Kemerlilerin katkıları ile toplanan battaniye, ısıtıcı, giysi ve erzak gibi yardımların bulunduğu yardım tırı, Kemer Belediyesi önünden deprem bölgesine ulaştırılmak üzere uğurlandı.

Uğurlama törenine, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Yaşanan depremin herkesi derinden üzdüğünü belirten Kaymakam Murtaza Dayanç, 41 vatandaşın hayatını kaybettiğini hatırlatarak, zor zamanlarda Türk milletinin hızlı bir şekilde birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğini söyledi. Dayanç, “Kemer’den de bir yardım tırı göndermek istedik. İlk etapta bir tır yardım malzemesi topladık. Kaymakamlığımız, belediyemiz, sivil toplum kuruluşları ve halkımızın desteğiyle sıfır malzemeler alındı. Gönderilen malzemeler, depremzede kardeşlerimize inşallah yardımcı olur. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise deprem bölgesindeki vatandaşların acısını paylaştıklarını belirterek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Depremde mağdur olan vatandaşlar için iki gün içerisinde birçok yardım malzemesi toplandığına değinen Başkan Topaloğlu, “Yardım malzemelerinin hepsini yeni aldık. İçerisinde ısıtıcı, yorgan, battaniye, bebek bezi, bakliyat ve diğer malzemeler var. Belediye ekiplerimiz, gece gündüz demeden iki gün boyunca çalıştı. Bazı çocuklarımız içinden geldiği gibi mektup yazmış. Kendi kazaklarını gönderen 5 yaşında bir kızımız var. Bunlar önemli şeyler. Acılı günlerde birbirimizin yanında olmayı seven bir milletiz. Yardım bir tarafa birlik ve beraberlik içerisinde olmak çok önemli. Biz belediye olarak her zaman yanlarında olmaya söz veriyoruz” diye konuştu.

Yardım tırı, törenden sonra dualar eşliğinde Elazığ’a doğru hareket etti.