ANTALYA
Giriş Tarihi : 30-08-2020 14:35   Güncelleme : 30-08-2020 14:35

Döşemealtı Bıyıklı- Kırkgöz yolu yapılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Döşemealtı İlçesine bağlı Bıyıklı Mahallesi Kırkgöz yolunda bakım onarım çalışması yapıyor.

Döşemealtı Bıyıklı- Kırkgöz yolu yapılıyor

Büyükşehir Belediyesi ilçelerde yol yapım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler geçtiğimiz günlerde Döşemealtı Yağca Mahallesi kavşağından L Tipi Ceza İnfaz Kurumu önüne kadar sıcak asfalt çalışması gerçekleştirmişti. Yol yapım ekipleri son olarak Cezaevi önünden itibaren Bıyıklı Mahallesi Kırkgöz yolunun alt yapısını güçlendirerek dolgu ve sıkıştırma çalışması yapıyor.

ALT YAPI DOLGU ÇALIŞMASI

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Bıyıklı Mahallesi Kırkgöz yolunda zamanla deforme olan bölgeleri iş makinalarıyla söküyor, yağmur suyunun akışını sağlamak için mevcut büz ağızlarını boşaltıyor. İhtiyaç duyulan bölgelere büz koyuyor ve şarampolleri temizliyor. Ayrıca ekipler yol güzergahında zemini bozuk olan bölgeleri iş makinalarıyla kazıyor ve kazılan bölgeleri taşlarla güçlendiriyorlar. (Haber Merkezi)