YAŞAM
Giriş Tarihi : 16-10-2019 09:34

Doğa yürüyüşçüleri birinci yılını kutladı

Kemer’de 4-5 kişiyle başlayan ve 483 üye sayısına ulaşan Kemer Doğa Yürüyüşçüleri Grubu, birinci yılını düzenlediği gecede kutladı. Doğa yürüyüşlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de katkıda bulunan grup, önümüzdeki haftadan itibaren tekrar doğa yürüyüşlerine başlayacak.

Doğa yürüyüşçüleri birinci yılını kutladı

Şüheda DAYANTÜRK

Kemer Doğa Yürüyüşçüleri Grubu birinci yılını Kındılçeşme’de bulunan Botanik Beach’de düzenlenen geceyle kutladı. Geceye aileleriyle birlikte katılan üyeler keyifli dakikalar geçirdi. Kemer Doğa Yürüyüşçüleri ekip lideri Mustafa Duran, geceye katılan üyelere ve ailelerine teşekkür ederek, önümüzdeki hafta tekrar doğa yürüyüşlerinin başlayacağı bilgisini verdi.

Bir kaç kişi ile başladıkları yürüyüş serüveninde farklı meslek dallarından oluşan üye sayılarının 483 kişi olduğunu ifade eden Duran, “Bildiğiniz gibi yürüyüş grubumuzun mazisi 11 aylık bir süreçte gelişti ve buralara geldi. Biz bir kaç arkadaş münferit olarak Kemer bölgesinde ki parkurlarda yürürken başka arkadaşlarında ayrı ayrı yürüdüklerini gördük ve dedik ki neden hep beraber yürümeyelim? Bu amaçla Facebook sayfamızda yürüyüş grubu sayfası oluşturarak yürüyen arkadaşları davet ettik. Her hafta farklı parkurlarda her geçen gün artan kişi sayısıyla yürüyüşlerimize devam ettik. Kemer bölgesindeki parkurların dışına çıkıp Likya Yollarını yürümeye başladık. Ekibimizle birlikte Antalya-Kaş arası Likya Yollarını yürüyerek bitirdik. Bir kaç kişi ile başladığımız yürüyüş serüvenimizde şuan ulaştığımız üye sayımız 483 ve her geçen gün sayımız daha da artacak” dedi.

Kemer Doğa Yürüyüşçüleri olarak sosyal sorumluluk projelerine de katkıda bulunduklarını belirten Mustafa Duran, “Yardıma muhtaç ihtiyaç sahibi çocuklarımıza yardım sever üyelerimizin katkıları ile giyim ve maddi yardımlarda bulunduk. Üyelerimizle Alacasu Koyu Mesire alanında temizlik etkinliği düzenledik. Üyelerimizin yürüyüş esnasında başlarına gelebilecek herhangi bir sağlık sorunlarında bilinçlenip müdahale yapabilmeleri amacıyla ilk yardım kursu açtırıp sertifika sahibi yaptık. Kemer’de yaşayıp sokakta bir birlerine görmeye tahammül edemeyen arkadaşlarımızın doğada yürüyüş esnasında kaynaşıp, azıklarını paylaşmalarını görmek bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Bu da doğanın birleştirici gücü olmuştur. Amacımız Kemer’de yaşayan herkesi doğa ile buluşturup günlük streslerden bir günde olsa uzaklaştırmak. Bugün bu mutlu günümüzde bizimle birlikte olan Likya Yollarının ortaya çıkmasını sağlayan Kültür Rotaları Derneği Başkanı Kate hanıma çok teşekkür ediyorum, Kendisi Likya yollarını ilk yürüyen kişisidir aynı zaman da, Likya yollarının işaretlenmesinde ve haritalandırılmasında büyük emeği olmuştur” diye konuştu.