KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 21-11-2019 09:33

Diriliş Osman’da Aydınlıoğlu sürprizi

TRT ekranlarında yayınlanan Kuruluş Ertuğrul’un devamı olan Kuruluş Osman ATV ekranlarında bu akşam yayınlanan ilk bölümü ile başlıyor. Büyük bir merakla beklenen dizinin ilk bölümünde Kemer’in yakından tanıdığı isimlerden Yaşar Aydınlıoğlu da Tekfur rolü ile yer alacak.

Diriliş Osman’da Aydınlıoğlu sürprizi

Saffet YENİGÜN

Uzun yıllar Kemer’e bağlı Tekirova mahallesinde yaşayan sanatçı Yaşar Aydınlıoğlu, Kemer Belediyesi eski Başkanı Hasan Şeker döneminde kurulan ve 10 yıllık Şeker dönemi ardından yeni Belediye yönetimi tarafından kapatılan Kemer Belediye Tiyatrosu’nun oyunlarında da rol almıştı.

Kemerli sanatseverlerin yakından tanıdığı Yaşar Aydınlıoğlu, Kurtlar Vadisi, Yalan Dünya, Polisler, Arka Sokaklar, Tanık, Ezel, Adanalı, Aşk Bir Hayal ve Akasya Durağı gibi daha birçok dizide çeşitli karakterlere hayat vermişti. Çok sayıda sinema filminde de başrollerde yer alan Aydınlıoğlu, merakla beklenen Diriliş Osman dizisinin ilk sezonunun birinci bölümünde konuk oyuncu olarak yer aldı. Aydınlıoğlu’nun Tekfur rolü ile yer alacağı dizinin, fragmanında da Aydınlıoğlu yer aldı.

Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik mezunu olan Aydınlıoğlu, Antalya Belediye Tiyatro Atölyesi'nde oyunculuk eğitiminden sonra oyuncu olarak görev aldı. Aydınlıoğlu, Ankara'da 'Sarıpınar 1914' adlı oyunla başladığı tiyatro oyunculuğuna, Montserrat Özgürlüğün Bedeli, Zilli Zarife ve Buzlar Çözülmeden gibi oyunlarla devam etti.