GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-10-2021 13:28   Güncelleme : 10-10-2021 13:30

Din Görevlileri Haftası kutlandı

Kemer İlçe Müftülüğü tarafından, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda ‘Tasavvuf Musikisi Konseri ve Semazen Gösterisi’ programı düzenlendi.

Din Görevlileri Haftası kutlandı

Şüheda PARTAL

Kemer İlçe Müftülüğü tarafından, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda program düzenlendi. Kemer Cumhuriyet Meydanında düzenlenen etkinliğe Antalya İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, İl Müftü Yardımcısı Ali Işık, İlçe Müftüsü Recep Balaban, Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Selami Minta ve yönetim kurulu üyeleri, CHP’li Kemer Belediye Meclis üyesi Mustafa Bilici, din görevlileri ve aileleri ile ilçe halkı katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Merkez Camii Müezzin Kayyımı İsa Hancıoğlu’nun Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle devam etti. Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Recep Balaban, katılımcılara teşriflerinden dolayı teşekkür etti.

Organize edilen etkinliğinin önemine dikkat çekerek emeği geçenlere teşekkür eden Antalya İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya ise, “Camiler ve Din Görevlileri Haftamız hayırlı ve mübarek olsun. İhlas ve samimiyetle hizmetlerimizi ifa edebilmeyi ve rızasına erebilmeyi bizlere nasip eylesin. Hizmetlerinden dolayı bütün hocalarımızı tebrik ediyorum. Cenab-ı Allah sizlerden razı olsun” dedi.

Konuşmalarının ardından sahne alan İl Müftülüğü Musiki Topluluğunun seslendirdiği birbirinden güzel eserler, katılımcılar tarafından beğeni ile izlendi. İlçede bulunan turistlerin de programı ilgiyle izlediği gözlerden kaçmadı. Program lokma dağıtımı ve hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.