GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-01-2021 09:47   Güncelleme : 19-01-2021 09:53

Dev projede çalışmalar başladı

Türkiye'nin en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Kemer'e ayrı bir renk katacak olan Kındılçeşme sahil projesinde çalışmalar başladı. Kumsalın korunarak 900 metre uzunluğunda ve 50 metre genişliğinde olacak proje kapsamında Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne ait ve daha önce yıkım kararı verilen işgal altındaki alanlarda da yıkım çalışmalarına başlandı.

Dev projede çalışmalar başladı

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer Belediyesi tarafından Kemer'e yeni bir soluk katacak olan Kındılçeşme sahil projesinde çalışmalar başladı. Konyaaltı sahil projesinin değişik bir versiyonu olacak proje ile vatandaşların ve ilçeye gelen misafirlerin ilgisini çekerek, vatandaşların bütün aktivitelerini yapabilmelerine olanak sağlayacak. Kıyı kenar çizgisinin ihlal edilmeden kumsalın korunarak yapılacağı proje, 900 metre uzunluğunda ve 50 metre genişliğinde olacak. 45 metre ile 25 metre arasında değişken yeşil bandın yer alacağı projenin bu yıl turizm sezonuna yetiştirilmesi planlanıyor. Projenin tamamlanmasının ardından içerisinde, çocuk oyun alanları, dinlenme ve kitap okuma alanları, aydınlatmalar, yürüyüş ve koşu yolları, meydan, otopark, kamelyalar, bisiklet yolu, sosyal medya noktaları olacak.

YIKIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Öte yandan proje kapsamında Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından park alanı olarak ilan edilen alanlarda da yıkım çalışmalarına başlandı. Daha öncende yıkım kararı bulunan alanlarda işgalci konumunda bulunanlar tarafından ise yürütmeyi durdurma istemiyle mahkemeye başvuruldu ancak, mahkeme alanın park alanı olması nedeniyle başvuruyu ret etti. Ret kararının ardından Kemer Kaymakamlığı’nın oluru ile Kemer Belediyesi, işgal altındaki alanlarda bulunanlara tebligat yolu ile alanların boşaltılmasını istedi. Tebligatın ardından Mustafa Samut ait park alanı içerisinde kalan alanda yıkım gerçekleştirildi. Ekipler yıkımların devam edeceğini bildirdi.

'KEMER'İ GERÇEK KİMLİĞİNE KAVUŞTURACAĞIZ'

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden olan Kemer'i hak ettiği yerlere getireceklerini söyledi. Kemer Belediyesi'nin pandemiye rağmen yatırımlarına hız kesmeden devam ettiğini ifade eden Başkan Topaloğlu, ilçede devam eden projelerin en kısa zamanda tamamlanacağını kaydetti. Topaloğlu, Kemer'e estetik anlamında ayrı bir nefes katacak olan Kındılçeşme projesi hakkında, "Bu projemiz, Konyaaltı sahil projesinin değişik bir versiyonu olacak. Yaklaşık 900 metre uzunluğunda 50 metre genişliğinde bir proje. Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nden ön tahsisini aldık. Şu anda çalışmalarımız başladı. Turizm sezonuna yetiştirmeyi planlıyoruz. Burası insanların rahat bir şekilde vakit geçirebileceği sosyal bir alan olacak. Kemer halkı bizi izlemeye devam etsin" dedi.