YAŞAM
Giriş Tarihi : 17-06-2022 01:02

Dere kenarındaki çalışmalarda sona doğru

Kemer Belediyesi’nin Ağva Deresi kenarı rekreasyon çalışmalarında sona doğru geliniyor. Vatandaşların aileleriyle vakit geçirebileceği ve spor yapabileceği alanlar oluşturmaya devam ettiklerini belirten Başkan Necati Topaloğlu, “Çalışmalarımız tamamlanmak üzere. İlk günkü aşkla ve heyecanla işimizin başındayız. Kemerimizin çehresini değiştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Dere kenarındaki çalışmalarda sona doğru

Kemer Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Çamyuva Mahallesindeki Ağva Deresi’nin kenarında bisiklet ve yürüyüş yolları, bordür döşeme, koşu yolu, baskı beton, çevre düzenlemesi, sulama ve aydınlatma çalışmaları, reglaj, yağmur suyu drenaj hattı ve çardak yapımlarını son hızıyla sürdürüyor. Daha önce İhaleye çıkılan ve uygulamaya başlanılan toplam 9 bin 900 metrekare yeşil alanın olacağı çalışmaların son hızla sürdüğüne vurgu yapan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, vatandaşların aileleriyle vakit geçirebileceği ve spor yapabileceği alanlar oluşturmaya devam ettiklerini kaydetti.

İLK GÜNKÜ AŞK VE HEYECANLA İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

Başkan Topaloğlu, Ağva Deresi kenarındaki çalışmalarda artık sona doğru gelindiğini hatırlatarak, “Çalışmalarımız tamamlanmak üzere. İlk günkü aşkla ve heyecanla işimizin başındayız ve Kemerimizin çehresini değiştirmeye devam ediyoruz. Buradaki çalışmalarımız sonucunda, refüjden dere tarafına doğru 2,5 metre genişliğinde bin 140 metre uzunluğunda 2 bin 850 metrekare alanlık bisiklet, 2 metre genişliğinde bin 140 metre uzunluğunda 2 bin 280 metrekarelik koşu ve 3 metre genişliğinde 4 bin 100 metrekarelik yürüyüş yolu yapılacak.” dedi.

Alan içerisinde çocuk oyun gruplarının da yer alacağını aktaran Topaloğlu, “Çalışmalarımız tamamlanınca alanımızda spor aletleri, kamelyalar, oturma alanları, çeşmeler, çöp kovaları da yer alacak. Vatandaşlarımızın rahatça vakit geçirebileceği bir alan oluşturacağız. Ayrıca burada 28 araçlık otopark ve 17 bisikletlik bisiklet park yeri olacak.” diye konuştu. (Haber Merkezi)

AdminAdmin