YAŞAM
Giriş Tarihi : 19-05-2020 08:36   Güncelleme : 19-05-2020 08:36

‘Denk gelmesi güzel bir tesadüf’

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Topaloğlu, “Bu özel ve değerli gecenin milletimiz için bir milat ve kurtuluş destanın başlangıcı olan 19 Mayıs tarihine denk gelmesi de güzel bir tesadüf oldu.

‘Denk gelmesi güzel bir tesadüf’

Şüheda PARTAL

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. “19 Mayıs 1919 tarihten silinmek istenen bir milletin, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesi ile küllerinden yeniden doğmasıdır” diye Topaloğlu mesajında, şu ifadelere yer verdi:

"Genç nesile sahip olan milletimiz, her zaman dayanışmanın en güzel örneğini sergileyerek vatan ve bayrak sevgisini daim kılmıştır. Milli değerlere sahip, vatanına, bayrağına, toprağına ve devletine bağlı gençliğe atfedilen 19 Mayıs 1919 gençliğe duyulan güvenin bir nişanesi olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, tüm gençlerimizi, tüm vatandaşlarımızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum."

‘GÜZEL BİR TESADÜF OLDU’

Başkan Topaloğlu, ayrıca Kadir Gecesi ile ilgili de mesaj yayınladı. Topaloğlu, "Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ne kavuşmuş bulunmaktayız. Bu özel ve değerli gecenin milletimiz için bir milat ve kurtuluş destanın başlangıcı olan 19 Mayıs tarihine denk gelmesi de güzel bir tesadüf oldu. Bu sene ne yazık ki korona virüs salgını dolayısıyla Ramazan ayına buruk ve hüzünlü girdik. Temennim yaşadığımız bu zor günlerin bu gece yapılacak dualarla son bulmasıdır" dedi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu hastalıkla mücadele eden hastalara ve sağlık çalışanlarına da dua etmek gerektiğinin altını çizen Başkan Topaloğlu, "Mübarek Kadir gecesinde dualarımız, ülkemizi etkisi altına alan Kovid-19 için mücadele eden sağlık çalışanlarımızı, güvenlik güçlerimizi, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olan her çalışanımızı anarak yapılmalı, tüm insanlık için sağlık ve hayırlara vesile olmasını dilemeliyiz. Bu manevi gecemizin tüm İslam alemine barış, kardeşlik, huzur ve hayırlar getirmesini temenni ederim" diye konuştu.