GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-06-2021 16:54   Güncelleme : 03-06-2021 16:54

Deniz Kaplumbağaları için işbirliği protokolü

Kemer Belediyesi ile S.S. Ulupınar Çevre Koruma Geliştirme ve İşletme Kooperatifi arasında Deniz Kaplumbağaları Koruma, İzleme Ve Tanıtım Faaliyetleri İşbirliği Protokolü imzalandı. Protokol ile Çıralı Kumsalı ve Çıralı ile Tekirova arasındaki küçük koylarda deniz Kaplumbağası popülasyonlarının araştırılması, izlenmesi ve korunması faaliyetleriyle ilgili araç gereç, personel desteği ile ulusal ve uluslararası alanlarda, fuarlarda gerekli tanıtım faaliyetlerini yaparak, bu konularda levha tabela, afiş ve broşür yapılacak.

Deniz Kaplumbağaları için işbirliği protokolü

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi ile S.S. Ulupınar Çevre Koruma Geliştirme ve İşletme Kooperatifi arasında Deniz Kaplumbağaları Koruma, İzleme Ve Tanıtım Faaliyetleri İşbirliği Protokolü imzalandı. Protokolü Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Ulupınar Mahallesi Muhtarı Habib Altınkaya ve Çıralı Mahallesi Muhtarlığı Azası Ramazan Şahin imzalarken, Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Özden Sayındaş ve Kemer Belediyesi Veteriner Hekimi Fevzi Uzun da yer aldı.

Protokol gereğince, Çıralı Kumsalı ve Çıralı ile Tekirova arasındaki küçük koylardan (Maden Koyu, Beycik Bükü, Boncuk Bükü, Küçük Boncuk Koyu ve Mehmetli (Tekirova) Bükü kumsalları Deniz Kaplumbağası popülasyonlarının araştırılması, izlenmesi ve korunması faaliyetleri ile ilgili Kemer Belediyesi, S.S. Ulupınar Çevre Koruma Geliştirme ve İşletme Kooperatifine araç gereç, personel desteği sağlayacak, deniz kaplumbağaları ile ilgili ulusal ve uluslararası alanlarda, fuarlarda gerekli tanıtım faaliyetlerini yaparak, bu konularda levha tabela, afiş ve broşür yaptıracak.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu protokolün hayırlı olmasını dilerken, “Çıralı bizim gözbebeğimiz olan bir yer. Özellikle dünyaca ünlü sahili ve Deniz Kaplumbağalarının burada yuvalandıkları, yumurtladıkları ve denizle buluştukları çok özel bir bölgemiz. Kemer Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi bölgeye ayrı bir hassasiyet gösteriyoruz. Ulupınar Çevre Koruma Geliştirme ve İşletme Kooperatifi ile birlikte Deniz Kaplumbağaları Koruma, İzleme Ve Tanıtım Faaliyetleri İşbirliği protokolünü imzaladık. Hayırlı olsun” diye konuştu.