YAŞAM
Giriş Tarihi : 08-05-2022 23:36

Deniz Gezmiş ve arkadaşları Kemer’de anıldı

6 Mayıs 1972'de idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan için Cumhuriyet Halk Partisi Kemer İlçe Başkanlığı tarafından ‘Deniz-Yusuf-Hüseyin Darağacında Üç Fidan Anma Etkinliği’ düzenledi. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Yaşasın tam bağımsız Türkiye” diyerek idam edilen Deniz Gezmiş’i ve arkadaşlarını unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını kaydetti.

Deniz Gezmiş ve arkadaşları Kemer’de anıldı

Şüheda PARTAL

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam edilişlerinin 50’nci yılında CHP Kemer İlçe Başkanlığı tarafından ‘Deniz-Yusuf-Hüseyin Darağacında Üç Fidan Anma Etkinliği’ düzenledi. Kemer Belediyesi Kültür Salonunda düzenlenen anma programına, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, Kemer Belediyesi meclis üyeleri Hasan Ali Acar ile Mustafa Tıraş, önceki dönem Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Kemer Turizmci İş Adamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, partililer, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

CHP Grup Başkanvekili Özel, 6 Mayıs 1972’de idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı anma etkinliğinde bir konuşma yaptı. Özel, konuşmasında, “Yaşasın tam bağımsız Türkiye” diyerek idam edilen Deniz Gezmiş’i ve arkadaşlarını unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını kaydetti.

Başkan Topaloğlu, anma programına katılan Özel ve davetlilere teşekkür etti.

AdminAdmin