GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-05-2021 14:44   Güncelleme : 06-05-2021 14:44

Denetim nerede?

Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan tam kapanma kararı sonrası sefer saatlerinde değişiklik yapan Kemer Tur’da saat başına çektiği seferlerinde yoğunluk yaşanıyor. Bazı seferlerde küçük otobüslerin kullanılması nedeniyle yolcular ayakta kalırken, vatandaşlar duruma tepki göstererek otobüslerin denetlenmediğine işaret etti. 1’er saat aralıkla yapılan seferler nedeniyle otobüslerin dolduğuna dikkat çeken vatandaşlar sağlıklarını düşünerek otobüse binmediklerini ve işe geç gitmek zorunda kaldıklarını belirterek seferlerin artmasını ya da Kuzdere, Kiriş ve Arslanbucak Mahallerinde olduğu gibi Göynük ve Beldibi Mahallelerinden de Kemer ve Antalya’ya direk seferler düzenlemesini istedi.

Denetim nerede?

Simge ALTUN

Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan tam kapanma kararı sonrası sefer saatlerinde değişiklik yapan Kemer Tur’da saat başına çektiği seferlerinde yoğunluk yaşanıyor. Antalya ve Kemer’den karşılıklı olarak saat başı hizmet veren otobüsler sabah işe gidecek olan vatandaşların otobüs dolduğu için bir saat daha beklemelerine neden oluyor. Bazı seferlerde küçük otobüslerin kullanılması nedeniyle yolcular ayakta kalırken, vatandaşlar duruma tepki göstererek otobüslerin denetlenmediğine işaret etti.

Dün sabah 08:00’de Antalya’dan Kemer’e gelen otobüsün ayakta yolcu almaması gerekirken alması üzerine yolculardan biri fotoğraf çekerek polise bildirdi. Polis ise durumu jandarmaya bildirdi. Fotoğrafı çeken vatandaş, otobüsün Kemer’e kadar Göynük, Kemer, ve Kemer saat kulesi önünde devriye gezen jandarma aracı olmak üzere toplam 3 jandarmayı geçmiş olmasına rağmen aracı durdurmadığı ve denetlemediğini söyledi.

Jandarmanın ise yaşanan olaydan sonra saat kulesi mevkiine geldiği araçlarda bir olumsuzluk göremediği için şoförleri uyararak ceza işlemi yapmadığı belirtildi.

1’er saat aralıkla yapılan seferler nedeniyle otobüslerin dolduğuna dikkat çeken vatandaşlar sağlıklarını düşünerek otobüse binmediklerini ve işe geç gitmek zorunda kaldıklarını belirterek seferlerin artmasını ya da Kuzdere, Kiriş ve Arslanbucak Mahallerinde olduğu gibi Göynük ve Beldibi Mahallelerinden de Kemer ve Antalya’ya direk seferler düzenlemesini istedi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Kemer Kaymakamlığı’nın bu ulaşım sorununa bir an önce el atmasını ve bu sorunların tam kapanmadan ve pandemiden önce de var olduğunu göz önüne alarak değerlendirmesini isteyen vatandaşlar, seslerini duyurmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını bildirdiler.