SAĞLIK
Giriş Tarihi : 27-12-2020 12:58   Güncelleme : 27-12-2020 12:58

Demre'de ilk kapalı apandisit ameliyatı

Demre Devlet Hastanesi'nde, ilk kez kapalı yöntemle apandisit ameliyatı gerçekleştirildi. Genel cerrahi uzmanı Murat Kağan Bilge ve 5 kişilik ekip tarafından yapılan ameliyat başarıyla sonuçlandırıldı.

Demre'de ilk kapalı apandisit ameliyatı

Suriye uyruklu 19 yaşındaki B.M., karın ağrısı şikayetiyle Demre Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Hasta genel cerrahi uzmanı Murat Kağan Bilge tarafından apandisit rahatsızlığı teşhisiyle servise yatırıldı. Komşu ilçede acil olarak tomografi çekimi yapıldı. Yapılan tetkik sonucu acil olarak ameliyat kararı alındı. Genel cerrahi uzmanı Murat Kağan Bilge ve 5 kişilik ekibi tarafından Demre Devlet Hastanesi'nde ilk kez yapılan kapalı apandisit ameliyatı ile B.M. sağlığına kavuştu.
Başhekim Uzm. Dr. Ceren Bilge, "Teknik olanaklarımız ve uzman sayımız arttıkça Demre Devlet Hastanesi olarak ilkleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Kapalı apandisit ameliyatı ilk kez başarı ile gerçekleşti. Bir ay ile üç ay arasında tomografi cihazımız hizmete girecek. Bakanlığımızca onaylandı. Tomografi cihazımız hizmete girince, birçok hastalığın teşhis ve tedavisi hastanemizde yapılacak. Hastalarımız da başka yerlere taşınmaktan kurtulacak" dedi.

(DHA)