SAĞLIK
Giriş Tarihi : 25-03-2020 10:10

Demre'de caddeler ve meydanlar yıkandı

Demre ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi ve Demre Belediyesi tarafından koronavirüse karşı dezenfektan çalışmaları yoğunlaştırıldı. Cadde ve meydanlar ilaçlı suyla yıkanmaya başladı.

Demre'de caddeler ve meydanlar yıkandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Demre Belediyesi'ne ait itfaiye araçları ve arazözler, Demre'nin insan yoğunluğu yaşanan cadde ve meydanlarını yıkadı. Ekipler, Cumhuriyet Meydanı, Noel Baba Meydanı, Ertuğrul Günay Caddesi, Noel Baba Caddesi ve bu caddelere çıkan birçok ara sokakta yıkama ve dezenfektan çalışması yaptı. Ayrıca gece, kapalı pazar yeri de yıkandı. Demre'de en yoğun insan akışının yaşandığı Demre Toptancı Hali de sürekli yıkanıyor ve dezenfekte ediliyor.

Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, koronavirüse karşı alınacak önlemler kapsamında Büyükşehir ve Demre Belediyesi ekipleri olarak gerekli önlemleri aldıklarını belirterek, "Kamu binalarında aralıksız dezenfektan çalışması yapıyoruz. Vatandaşımızdan isteğimiz şu. Lütfen bilim insanlarının açıkladığı hijen kurallarına ve devlet yetkililerimizin açıkladığı yasaklara uyun. Her an telefon hattımız açık. İhtiyacı olan, sorunu olan vatandaşlarımız bize ulaşsın. Biz ihtiyaçlarını evlerine getirelim" dedi.

(DHA)