YAŞAM
Giriş Tarihi : 15-07-2020 00:44   Güncelleme : 15-07-2020 00:44

Demokrasi Zaferinin 4’üncü yılı

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Kemer’de bir dizi etkinlik düzenlenecek. Kemer Kaymakamlığı tarafından hazırlanan anma etkinlikleri kapsamında ilçe merkezinde Türk Bayraklı araç korteji oluşturularak, Cumhuriyet Meydanı’nda sabah namazına kadar demokrasi nöbeti tutulacak.

Demokrasi Zaferinin 4’üncü yılı

Şüheda PARTAL

Halk tarafından önlenen hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’un, 'Demokrasi ve Milli Birlik Günü' ilan edilmesi nedeniyle bugün tüm Türkiye’de olduğu gibi Kemer’de de bir dizi etkinlik düzenlenecek. Kemer Kaymakamlığı tarafından hazırlanan etkinlik programı kapsamında bugün öğle namazından önce Kemer Merkez Camiinde şehitler için Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Mevlid-i Şerif okutulacak. Ardından Kaymakam, Belediye Başkanı, İlçe Jandarma Komutanı ve İlçe Emniyet Müdürü tarafından; şehit aileleri, gaziler ve şehitlikler ziyaret edilecek.

Saat 17:00’da ise Kemer Yat Yelken Kulübü öncülüğünde yelkenli yatlar tarafından Kemer merkez sahilde Türk Bayraklı geçiş yapılacak. Geçişin ardından saat 20:30’da İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığınca günün anlam ve önemine uygun olarak ilçe merkezinde Türk Bayraklı araç korteji oluşturularak, Cumhuriyet Meydanı’nda anma programı ve demokrasi nöbeti tutulacak.

Anma programı kapsamında; saygı duruşunda bulunulacak, İstiklal Marşı, Kuran-ı Kerim tilaveti, dualar ve ilahiler okunacak. Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç’ın konuşmasının ardından turnuvalarda dereceye giren sporculara madalyaları verilerek, 15 Temmuz konulu film, slayt gösterimi ve şiirler okunacak.

Meydanda vatandaşın duygu ve düşüncelerini yazabileceği 15 Temmuz anı defteri de bulundurulacak. Saat 00:13’te ise tüm camilerde Sela okunarak Demokrasi Nöbetine başlanacak ve 50 kişilik gruplar halinde sabah namazına kadar meydandaki demokrasi nöbeti sürecek.