GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 18-09-2020 15:41   Güncelleme : 18-09-2020 15:41

Dayanç uyardı!

Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç ilçe genelinde süren koronavirüs tedbirleri denetimlerine devam ediyor. İlçede artık cezai yaptırım konusunda taviz verilmeyeceğini hatırlatan Kaymakam Dayanç, esnaf ve vatandaşları tedbirlere uymaları konusunda uyardı.

Dayanç uyardı!

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer genelinde koronavirüs tedbirleri denetimlerine devam eden Kaymakam Murtaza Dayanç, İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz ve kurum amirleri ile Kiriş Mahallesi’nde denetimlerde bulundu. Halka açık mekanlar ve iş yerlerini denetleyen Kaymakam Dayanç, esnaf ve vatandaşlara koruyucu sağlık tedbirlerini hatırlatıp maske, mesafe ve hijyen konusunda uyarılarda bulundu.

İlçede artık cezai yaptırım konusunda taviz verilmeyeceğini hatırlatan Kaymakam Dayanç, “Maske takmayan vatandaşlarımıza 900 TL idari para cezası kesilecek ve bu konudaki denetimlerimiz artacaktır. Evde izolasyon kuralına uymayarak dışarı çıkan vatandaşlarımız ise izolasyon süresince KYK yurtlarına yerleştirilecek. Tedbirleri kapsamında ayrıca 65 yaş üstü vatandaşlarımız 10.00- 17.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek. İlçemizde koronavirüs ile mücadele anlamında ekiplerimiz 7/24 çalışmalarına devam ediyor. Lütfen Kemer halkı kurallara önce kendisi için sonra kamu sağlığı için uysun” dedi.