GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-10-2021 17:14   Güncelleme : 04-10-2021 17:30

Daima Biz’de Avrupa Şampiyonası heyecanı!

Kemer’in Kiriş Mahallesi’nde bulunan Daima Biz Otel’de Oturarak Voleybol Avrupa Şampiyonası heyecanı yaşanacak. Otelde özel olarak hazırlanan spor kompleksinde 17-24 Ekim tarihleri arasında Türkiye'nin ev sahipliğinde ilk kez düzenlenecek olan şampiyonaya Türkiye'nin yanı sıra Bosna Hersek, Almanya, Hırvatistan, Ukrayna, Hollanda, Letonya, Rusya, Sırbistan’ın da aralarında bulunduğu 15 ülkeden 27 milli takım katılacak.

Daima Biz’de Avrupa Şampiyonası heyecanı!

Ahmet Duran YENİGÜN

Türkiye'nin ev sahipliğinde ilk kez Kemer Daima Biz Hotels’de düzenlenecek olan 2021 Oturarak Voleybol Avrupa Şampiyonası'nın hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Otelde özel olarak hazırlanan spor kompleksinde düzenlenecek şampiyona 17-24 Ekim tarihleri arasında Türkiye'nin yanı sıra Bosna Hersek, Almanya, Hırvatistan, Ukrayna, Hollanda, Letonya, Rusya, Sırbistan’ın da aralarında bulunduğu 15 ülkeden 27 milli takım katılacak.

OTURARAK VOLEYBOL

Oturarak Voleybol, devamlı hareket, iletişim ve canlılığı gerektiren bir takım sporudur. 6 şar oyuncudan oluşan iki takım, ortalarından bir file ile ayrılırlar ve topu diğer tarafın alanında yere vurup, puan elde etmeye çalışırlar. Oturarak Voleybol sporunun, birkaç modifikasyon dışında ayakta oynanan versiyonu ile birçok benzerliği bulunur.

Ayakta oynanan versiyonunda takımlar yüksek bir file ile ayrılırken, Oturarak Voleybol daha alçak bir file ile oynanır. Oturarak Voleybol sporundaki saha ölçüsü de daha azdır. İki versiyon arasındaki asıl fark, Oturarak Voleybol sporunun isminde de işaret edildiği üzere, bu sporun oturur pozisyonda oynanmasıdır. Her zaman oyuncunun kalça bölgesi zeminle temas halinde olmalıdır ve servise blok ile ataklar da yapılabilir.